banner158

Nazilli'de Bomba İhbarı Pazar Yerini Dağıttı

Aydın'ın Nazilli ilçesinde bölgenin en kalabalık pazar yeri olan katlı otoparkta, halkın en yoğun olduğu saatlerde bir pazarcı ve müşteri arasında yaşanan sözlü münakaşa, bir vatandaşın ‘canlı bomba var’ diye bağırması üzerine paniğe dönüştü. Kısa sürede

Nazilli'de Bomba İhbarı Pazar Yerini Dağıttı
banner152

Edinilen bilgiye göre olay, bölgenin en büyük pazar yeri olarak bilinen perşembe pazarında saat 14:00'da meydana geldi. İddiaya göre, katlı otoparkta bir esnaf ve müşteri arasında yaşanan kavga sırasında, bir vatandaşın ‘canlı bomba var’ diye bağırması paniğe yol açtı. Bir anda sosyete pazarını terk eden yüzlerce vatandaş, korkuyla kaçışmaya başladı. Ancak bir süre sonra, kavga eden bir şüphelinin koşarak olay yerinden kaçmasını canlı bomba zannedildiğinin anlaşılması üzerine vatandaşlar rahat bir nefes aldı.

KAYMAKAM MEHMET OKUR, OLAY YERİNE GELDİ

Öte yandan, ilçede hızla yayılan canlı bomba haberleri üzerine Perşembe pazarına gelen Nazilli Kaymakamı Kaymakam Mehmet Okur, vatandaşlara sağduyu çağrısı yaparak Nazilli’de her şeyin kontrolleri altında olduğunu ifade etti. Okur ayrıca, son günlerde toplumun huzurunu bozmaya yönelik eylemlerin güvenlik güçleri tarafından etkisiz hale getirildiğini belirterek, “polisimiz halkımızın huzuru için yirmi dört saat çalışıyor. Vatandaşlarımız duyarlı olsun, bu tür asılsız ihbarlara itibar etmesin. Olay iki kişi arasında yaşanan bir tartışmadan ibarettir. Öyle iddia edildiği gibi canlı bomba söylentisi de doğru değildir” dedi.

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2016, 11:04