banner4

Nazilli'de 3 dönüm arazi kül oldu

Nazilli merkez Şirinevler Mahallesi’nde yerleşim alanına yakın bir mesafe çıkan arazi yangını korku ve paniğe neden oldu.

Nazilli'de 3 dönüm arazi kül oldu
banner26

Edinilen bilgiye göre; saat 12.00 sıralarında Şirinevler Mahallesi Aydın-Denizli Devlet Karayolu altında bulunan boş arazide henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı.
video-haber.png
Kuru otların tutuşması sonucu başlayan yangın kısa sürede yayıldı. Olayı gören bir esnafın ihbarı üzerine bölgeye Aydın Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri sevk edildi. İlk olarak 1 itfaiye aracının müdahale etmeye çalıştığı yangın, rüzgarın da etkisiyle ilerlemeye devam edince vatandaşlarda itfaiye personeline yardımcı oldu. Nazilli Belediyesi’ne ait 2 adet sulama arazözünün de destek verdiği çalışmalarda, yangın yaklaşık 1 saatte kontrol altına alındı. Bazı hayvanlarında telef olduğu yangında 3 dönüm alanın zarar gördüğü belirtildi. 
3 dönüm arazide maddi hasarın oluştuğu yangın söndürme çalışmalarına destek veren çevre sakinlerinden M.K., yangına ilk başta 1 aracın müdahale ettiği ve ekiplerin müdahalede yetersiz kaldığını iddia etti. Gelen takviye ekiplerinde yeterli olmadığını öne süren M.K., yetkililerin benzer durumlar karşısında gerekli önlemleri almasını gerektiğini savundu.

2-006.jpg

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2014, 16:50