banner4

Nazilli Anadolu Lisesi öğrencilerinden tiyatro gösterisi

Nazilli Anadolu Lisesi tiyatro grubu tarafından sahnelenen ‘Yarası Olana’ adlı tiyatro oyunu perdelerini ilk kez sanatseverlere açtı.

Nazilli Anadolu Lisesi öğrencilerinden tiyatro gösterisi
banner26

Ahmet Basımoğlu’nun yazdığı, Nazilli Anadolu Lisesi Edebiyat Öğretmeni Songül Güler’in yönettiği iki perdelik komedi oyunu, seyircilerden büyük ilgi gördü.
 
Nazilli Belediyesi Mehmet Yüzügüler Kültür Merkezi Tiyatro Salonunda sahnelenen oyuna öğretmenler ve öğrencilerin yanı sıra çok sayıda davetli ilgi gösterdi. İlçedeki okul müdürleri ve öğretmenlerin de izlediği oyun muhteşem bir gece geçirtti. Okul Müdürü Hanifi Güney’in hoşgeldiniz konuşmasıyla başlayan program, büyük beğeni topladı. Okul Müdürü Gümey, okulun sadece belli dersler verilen bir yer olmadığını, sosyal, kültürel faaliyetlerin de eğitimin bir parçası olduğunu vurguladığı gece verilen mesajların önemli olduğunu ve öğrencilerin böylece sorumluluk bilinci kazandığına dikkat çekti.

Bir akıl hastanesinde geçen olayların anlatıldığı oyunda öğrenciler profesyonel tiyatrocuları aratmazken, sergiledikleri performansları göz doldurdu. Paragöz bir başhekimin etrafında gelişen olaylar seyirciyi kahkahaya boğdu. Kendi çıkarı için çevresindekileri hiçe sayan, menfaatleri doğrultusunda onları kullanmaya çalışan başhekimin, en sonunda içine düştüğü durum güldürerek gösterildi. Öğrenciler, tiyatro sanatının özüne uygun olarak güldürürken düşündürdüler. Birer profesyonel gibi oynayan, rahat tavırları ve seyirciler ile iletişimi çok iyi yakalayan öğrenciler, oyunun sonunda büyük takdir topladı.

EMEKLERİNİN KARŞILIĞINI ALKIŞLARLA ALDILAR
Edebiyat öğretmeni Songül Güler rehberliğinde bir yıldır çalışan öğrenciler, emeklerinin karşılığını alkışlarla aldılar. Seyircilerin salondan gülümseyerek ayrılması, beğenilerinin en güzel kanıtı olurken sahnelenen ‘yarası olana’ isimli tiyatro oyununda Başhekim rolünü Barış Dal, Fahrettin rolünü Mehmet Ali Mamağa, Kaynana rolünü Ecehan Elmas, Serpil rolünü Ekin Ezgi Şenfırat, Keramettin rolünü Berk Kumcuoğlu, Yeşim rolünü Aysel Çimen, 1. Müfettiş rolünü Melih Yılmaz Öğütcen, 2. Müfettiş rolünü Tuğba İbili, 1. Deli rolünü Hümeyra Çakmak, 2. Deli rolünü Çiğdem Balcı oynarken, tiyatroda Tahsin Özpınar ışık sorumlusu Yağmur Alev Aytulun sahne sorumlusu, Elif Yılmaz ise Sunum-Makyaj sorumlusu olarak görev aldı.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2014, 17:26

banner79

banner78