banner83

Naziili'de Hemşirelik Haftası etkinlikleri

Nazilli Özel Hatem Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencileri, hemşireler haftası dolayısıyla ilçenin çeşitli yerlerine kurdukları stantlarda vatandaşlara broşür dağıtarak tansiyonlarını ölçtü. Kortej yürüyüşüyle başlayan hemşireler günü etkinliğinde sağlık

Naziili'de Hemşirelik Haftası etkinlikleri
banner94
banner26

12 Mayıs Hemşireler günü ve aynı tarihte başlayan Hemşirelik Haftası nedeniyle Nazilli’de ilk kez etkinlik düzenlendi. Özel Hatem Anadolu Sağlık Meslek Lisesi tarafından düzenlenen etkinlilere Nazilli halkının yanı sıra sağlık çalışanları ve hemşireler de büyük ilgi gösterdi. Şehit Mustafa Arslan Bulvarı’ndan başlayan Ordu Caddesi, Hürriyet Caddesi ve Atatürk Anıtı önünde son bulan kortej yürüyüşü sonrası çelenk sunuldu. Daha sonra ulu önder Atatürk ve ebediyete intikal etmiş, şehit olmuş hemşireler adına saygı duruşu bulunulup, istiklal marşı okundu. Etkinlikler kapsamında ilçede bulunan tüm sağlık kuruluşları ziyaret edilirken öğrenciler tarafından tüm hemşirelere karanfil dağıtılarak, pasta ikram edildi.

HEMŞİRE ADAYLARI GELECEK İÇİN ÜMİT VERDİ
Uzun çarşı girişi ve çıkışı ile belediye meydanı ile Salı pazarına stant kuran Özel Hatem Anadolu Sağlık Meslek Lisesi yönetimi ve öğrencileri ücretsiz olarak vatandaşın tansiyon ölçümünü yaparak broşür dağıttı. Nazik ve kendinden emin davranışlarıyla dikkat çeken hemşire adayları vatandaşların takdirini kazandı. Öte yandan etkinlikler kapsamında Nazilli Belediyesi Mehmet Yüzügüler Kültür Merkezi Nikah Salonunda hemşireler günü programı yapılırken, konuşmacı olarak katılan Devlet Hastanesi Hasta Bakım Hizmetleri Müdürü Nesrin Önder, öğrencilere deneyimlerini anlatarak hemşire adaylarına gelecekle ilgili tavsiyelerde bulundu. Etkinliği son günü ise Belediye Meydanı'nda stant açan okul yetkilileri tarafından Nazilli halkına lokma hayrı yapıldı.

Stant kurma, salon tahsisi ve lokma hayrı sırasında kendilerine yardımcı olan Nazilli Belediyesi yetkilileri ve çalışanlarına teşekkür eden Okul Müdürü Ramazan Açıkkol; “Bu tür etkinliklerimiz Nazilli halkından kabul gördükçe artarak devam edecektir” dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2014, 11:07

banner102