banner339
banner274

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya’nın Canlı Yayındaki Sözleri Sosyal Medyanın Gündemine Oturdu

Aydınpost’un canlı yayın konuğu Milliyetçi Hareket Partisi’nin Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, canlı yayın esnasında referandumda “neden evet demeliyiz” sorusuna cevap vermekte zorlandı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya’nın Canlı Yayındaki Sözleri Sosyal Medyanın Gündemine Oturdu
banner401
banner427

Geçtiğimiz Cumartesi günü Aydınpost canlı yayınına konuk olarak katılan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Adana Milletvekili Prof. Dr. Mevlüt Karakaya, 16 Nisan 2017’de yapılacak olan referandum oylamasında neden evet diyeceklerini anlattı.

Program esnasında Aydın Barosu Başkanı Avukat Gökhan Bozkurt, MHP'nin neden 'evet' dediğine yönelik bir soru sordu. Avukat Bozkurt, Karakaya'ya, "Yasama yetkisi cumhurbaşkanı ile paylaşılıyor. Veto halinde 301 oy gerekiyor. Güvenoyu yok, gensoru yok, denetleme yok. Fesih tehdidi altındaki bir Meclis nasıl daha güçlü olacak?" sorusunu yöneltti.

Soruya yanıt vermekte zorlanan Karakaya, "Soruyu soran kardeşime kusura bakmayın diyorum ama bana çok rahatlıkla ulaşabilir, kendisine özel olarak görüş ve düşüncelerimi söyleyebilirim" diye cevap verdi.

Canlı yayındaki o anlar sosyal medyada da büyük ilgi gördü. Karakaya’nın gelen soruya cevap vermekte güçlük çekmesine dair paylaşılan video kısa sürede çok kişi tarafından paylaşıldı.

 

Aydınpost ANDROID'de TIKLA İNDİR!   Aydınpost APPSTORE'da TIKLA

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2017, 10:02
banner218