banner339
banner274

Kuşadası’nda mülk satışı yine gündemde

Kuşadası Belediyesi tarafından 56 belediye mülkünün satılması için başlatılan girişimlere yönelik tepkiler giderek artıyor.

Kuşadası’nda mülk satışı yine gündemde
banner401
banner427

Konuyu Kuşadası gündemine taşıyan ilk açıklamayı yapan Kuşadası eski Belediye Başkanı M. Esat Altungün, yarın yapılacak olan meclis toplantısı öncesinde de sosyal medyadan dikkat çeken bir paylaşımda bulundu. Kuşadası Belediye Meclisi’nin CHP’li üyelerine yönelik sosyal medyadan bir mektup yayınlayan Altungün, partisinin meclis üyelerine çağrıda bulundu ve belediye mülklerinin satışının gündemden düşürülmesini istedi. 
Kuşadası eski Belediye Başkanı M. Esat Altungün’ün sosyal medyadan partisinin meclis üyelerine yönelik yayınladığı çağrı şöyle: “ Kuşadası Belediyesinin değerli CHP meclis üyeleri, Sevgili Yol arkadaşlarım, Ülkemizin geçirmekte olduğu hassas süreçte Kuşadası Belediyesinde almış olduğunuz göreviniz gereği son derece zorlu bir sorumluluk altındasınız. Sizlerle aynı partiyi, aynı inancı, aynı davayı paylaşan, içinizden biri olarak vurgulamak isterim ki; Atatürk devrimlerinin yılmaz savunucusu, kamucu, toplumcu bir anlayışla Cumhuriyete ve kazanımlarına sahip çıkan partimiz CHP'nin ilke ve amaçlarına uygun olarak Kuşadası'na hizmet etmek ülküsünden asla vazgeçmemelisiniz. Bugün ilçemizin geçmişten gelen değerlerini geleceğe taşımak ve bizden sonraki nesillere daha iyi bir Kuşadası bırakmak adına çok önemli bir sınavın arifesindesiniz. Maddi karşılığı ne olursa olsun, ne amaçla satılıyor olursa olsun Kuşadası halkı tarafından korumanız ve geliştirmeniz amacıyla size emanet edilen bu paha biçilmez değerlerin elden çıkartılması yanlıştır. Bu yönde alacağınız bir karar, başta şehrimizin geleceği olmak üzere hem partimize hem şahsınıza büyük zarar verecek, ne yazık ki böyle bir durumda da isimleriniz Kuşadası tarihine son derece olumsuz şekilde geçecektir. En küçük bakkal dükkanından en büyük holdinglere, aile içi miras kavgalarından büyük devletlere kadar her zaman 'satış' yapan kaybeder. Tarih bunun örnekleriyle doludur; bakınız Kamucu bir parti olarak büyük mücadele vermemize rağmen özelleştirme adı altında mevcut iktidarlarca ülkemizin değerleri nasıl bir bir elden çıkarılmış yine de iç ve dış borç yükü azalmak yerine misliyle artmıştır. Uzaklara gitmeden Kendi içimizden bir örnek verecek olursak 60'lı yıllarda o zaman ki belediyenin personel maaaşlarını ödeyebilmek adına değersiz görüp elden çıkardığı Grand 5Bazaar ve Orient Bazaar'daki Belediye mülkleri süreç içerisinde ne kadar değerlenmiştir? Satmak asla bir seçenek değildir. İktisat bilimi sonsuz çözümlere sahiptir. CHP ilkelerine ve Cumhuriyet davasına gönülden inanmış İçinizden biri olarak partimizin içine çekilmek istendiği kayıkçı kavgalarından her zaman uzak durdum. Parti içi asla bir polemik veya çekişme yaratılmasına taraftar değilim ve olmadım. Tek amacım Kentimizin değerlerine sahip çıkmak ve gelecek nesillere taşımaktır. Dün de bu amaçla hizmet ettim, bugün de aynı amaçla Sizlerden ricada bulunuyorum. Partimizin ilkelerine ve kentimizin çıkarlarına uygun davranacağınıza, satış konusunun gündemden düşürülerek , yaşanan sorunlar için farklı çözümler arayacağınıza güveniyorum, inanmak istiyorum. “

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2016, 16:10
banner218