banner339
banner274

Kuşadası’nda esnaf, yeni sezonu sabırsızlıkla bekliyor

Aydınpost, Türkiye’de turizmin gözde merkezleri arasında yer alan Kuşadası’nda esnaf ve sektör temsilcilerine mikrofon uzattı. Esnaf, yeni sezondan umutlu.

banner328

Türkiye’de turizmin gözdeleri arasında yer alan Kuşadası’nda esnaf, yeni sezon harızlıklarını hummalı bir şekilde sürdürüyor.

Tüm dünyayı etkileyen Kovid 19 salgın hastalığının etkilediği sektörlerin başında turizm sektörü geliyor. Yaşanan salgının etkilerinden bir an önce kurtularak normalleşme sürecine girmeyi bekleyen sektör çalışanları bir yandan da yeni sezon için hazırlıklarını sürdürüyor.

Kuşadası ilçesinde Aydın Büyükşehir Belediyesi, Kuşadası Belediye ekiplerinin yoğun çalışmalarının yanı sıra esnafın da işyerlerinde tadilat çalışmaları olduğu görüldü.

Özellikle Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan illere göre vaka sayılarının belirtilmesi ve Bilim Kurulu'nun salgın kısıtlamalarının illere göre esnetilebileceği görüşü Kuşadası'nı da umutlandırdı. Aşı çalışmalarından da umutlu olan ilçe esnafı “Sıkıntılı bir salgın dönemi yaşıyoruz. Ekonomik olarak dayanacak gücümüz kalmadı, bir an önce  Kovıd 19 salgın hastalığının sona ermesini ve sezonda yeniden işyerlerimizi açmak istiyoruz. Yaşanan belirsizliğin ortadan kalkması en büyük beklentimiz. Mart ayı itibarıyla bu beliesizliklerin net bir şekilde ortadan kalkmasını istiyoruz” dediler.

TEDBİRLERİMİZİ ALDIK SEZONA HAZIRIZ
Kovıd 19 salgın hastalığının tüm Dünya’da turizm sektörünü olumsuz etkilediğini belirten TÜRSAB Kuşadası Başkanı Eda Yurtcan da “Seyahat acenteları sektörün önderliğini yapıyor ve paydaşlarımız olan restaurant, cafe işletmeleri otel ve konaklama yerleri ile misafirlerimize en kaliteli hizmeti vermek için bekliyoruz. Salgın konusunda tedbirlerimizi en üst seviyede aldık ve sezona hazırız” dedi.

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2021, 18:29
banner218

banner344

banner343

google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k