banner83

Kuşadası'nda tekstil pazarı gerginliği

Kuşadası’nda tekstil pazarı gerginliği yaşanıyor. Kuşadası Belediyesi, Çarşamba günleri kurulan tekstil pazarında yeni düzenleme yapılacağını açıkladı.

Kuşadası'nda  tekstil pazarı gerginliği
banner94
banner26

Bu açıklamanın ardından, yeni düzenleme tamamlanana kadar durdurulan Çarşamba Pazarı’nda tezgah açan pazarcıların tepkisine karşılık geniş çaplı önlemler alındı. 
Edinilen bilgiye göre, Kuşadası Cumhuriyet Mahallesi’nde Candan Tarhan Bulvarı’nın ara sokaklarında haftanın her Çarşamba günü kurulan tekstil pazarı ile ilgili yeni düzenleme kararı alındı. Kuşadası Belediyesi tarafından oluşturulan Pazar yeri komisyonunun hazırlayacağı rapor doğrultusunda Çarşamba günleri kurulan tekstil pazarının yerinin değiştirilmesi ve tezgah açan pazarcıların yeniden gözden geçirilmesi hedefleniyor. Bu çalışma doğrultusunda ilk olarak mevcut tekstil pazarının, Pazar yeri komisyonunun çalışması tamamlanana kadar açılmaması kararı alındı. Bu kararın ardından, dün akşam saatlerinden itibaren Pazar yerinin kurulduğu Cumhuriyet Mahallesi’nin ara sokaklarında hem polis, hem de zabıta ekipleri tarafından geniş güvenlik önlemleri alındı.

Bugüne kadar tekstil pazarı kurulan sokakların giriş ve çıkışları polis bariyerleri ile kapatılırken, polis ve zabıta ekipleri hiç kimsenin tezgah açmasına izin vermedi. Tekstil pazarı kurulan alanda, geceden başlayan güvenlik önlemleri gün boyu devam ederken, Kuşadası Belediye Pazar Yeri Komisyonu tarafından, konuyla ilgili kapsamlı bir açıklama yapılacağı belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2014, 12:31

banner102