banner4

Kuru Meyve İhracatçılarında Celep dönemi

Ege Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçıları Birliği’nde yapılan olağan genel kurulda göreve seçilen Birol Celep, görevine başladı.

Kuru Meyve İhracatçılarında Celep dönemi
banner26

Ege İhracatçı Birlikleri’nde geçtiğimiz ay gerçekleştirilen Genel Kurul Toplantıları sonrasında Yönetim Kurulları şekillenmeye devam ediyor. Ege Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçıları Birliği’nin 22 Nisan 2014 tarihinde yapılan olağan Genel Kurul Toplantısı’nda seçilen Yönetim Kurulu ilk toplantısını gerçekleştirdi ve görev dağılımını tamamladı.

Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçilen KFC Gıda Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş. firması temsilcisi Birol Celep, Ege Kuru Meyve ve Mamulleri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı olurken, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılıklarına geçmiş dönem Yönetim Kurulu Başkanı Osman Öz ve Gürcan Şen seçildi. Yurtcan Biryol ise Yönetim Kurulu Muhasip Üyeliği görevine tekrar seçildi.

Ege Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçıları Birliği’nde önümüzdeki dönemde; Menaşe Gabay, Rafael Çikurel, Ahmet Göksan, Eli Alharal, Nejat Almış, Ahmet Fevzi Aruman ve Tahsin Elmas Yönetim Kurulu Üyesi, Barış Bayhan, Naci Çetin ve Şemsettin Özgür ise Denetim Kurulu Üyesi olarak görev yapacak.

Ege Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçıları Birliği’nin TİM Genel Kurulu delegeleri Birol Celep, Osman Öz, Ahmet Bilge Göksan, Eliya Alharal ve Gürcan Şen olurken, Türkiye Kuru Meyve İhracatçı Birlikleri Sektör Kurulu’nda Birol Celep, Osman Öz, Nejat Almış, Gürcan Şen, Yurtcan Biryol ve Eliya Alharal görev yapacak. Kuru Meyve Tanıtım Grubu’nda; Osman Öz, Nejat Almış, Yurtcan Biryol, Ege Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçıları Birliği adına bulunacak.

BİROL CELEP KİMDİR?
Birol Celep 4 Haziran 1960 tarihinde Foça Gerenköy’ de doğdu. Endüstri Meslek Lisesi mezunu olan Birol Celep, ailesinin 1984’ten beri Gediz ve Bakırçay havzasında pamuk sektöründe faaliyet gösteren Celepler Pamuk ve Celpam Pamuk şirketlerinde üretim ve satın alma konularında görev aldı.
1994 yılında Kuru Meyve üretimi ve ihracatı için kurulan K.F.C. Gıda Tekstil Sanayi İthalat İhracat Yatırım A. Ş. ‘de aktif yönetimde olan Celep, 10 yılı aşkın süredir K.F.C. Gıda A.Ş. ve ABD’de yerleşik Safe Food Corporation firmalarının Yönetim Kurulu Başkanı ve Celepler Pamuk Sanayi ve Tic. Ltd. Şti. firmasının da Yönetim Kurulu Üyesidir.

2003 yılından itibaren Ege Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçılar Birliğinde Denetim Kurulunda yer alan Birol Celep, 2010-2014 döneminde Başkan Yardımcılığını üstlenmiş ve bu dönemde de Başkan seçilmiştir. Olcay Celep ile evli olan Celep iki erkek çocuk babasıdır.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2014, 15:16