banner339
banner313

Köşk’te Su İsyanı!

Aydın’ın Köşk İlçesi’ne bağlı Ilıdağ Mahallesi’nde köylüler bir yanda susuzluk yaşayıp diğer yanda da tamir edilmediği için günlerdir şebekeden boşa akan suya tepki gösterdiler.

Köşk’te Su İsyanı!
banner401
banner399

Su ile ilgili konularda muhatap bulamamaktan dert yanan vatandaşlar köyde patlayan şebeke borularının günlerce tamir edilmediğini belirterek “Yollar patlayan borular nedeniyle sular altında, çeşmelerden su akmıyor” diyerek yetkililerden yardım istediler. 
Köyün suyunun yaklaşık 35-40 yıl önce dağlardan köylülerin kendi imkanları ile getirildiğini ancak Aydın’ın Büyükşehir olması ile birlikte bir çok şeyin değiştiğini belirten köylüler, "Büyükşehir büyük dert oldu. Köyün kendi malı olan suyumuz önce Büyükşehir'e devredildi. Eskiden su şebekesinde bir sıkıntı olsa köyün kendi öz kaynakları ile sıkıntıyı çözerdik. Şimdi kimin yetkili kimin sorumlu olduğu belli değil. Muhtarlığı arıyoruz bizim yetkimizde değil ASKİ'yi arayın diyor. ASKİ'yi arıyoruz muhatap bulamıyoruz. Bir yanda şebekelerden su boşa akarken diğer yanda evlerde susuzluk yaşıyoruz" diyerek duruma tepki gösterdiler. 

Kurban bayramından günler önce patlayan su şebekesi borusunun tamiri için gerek muhtarlığa gerekse ASKİ yetkililerine defalarca aramalarına rağmen bir sonuç alamadıklarını belirten Mahalle sakinlerinden Mustafa Yavaş, “Maalesef bir yandan su boşa akarken diğer yandan da susuzluk çekiyoruz. Hatta patlayan borudan akan suyu gelen görevliler kanalizasyon hattına uydurmuşlar. Tamir edilmediği için boşa akıtılan su nedeniyle bayram günü köyde susuz kaldık” diye konuştu. 

ASKİ'den açıklama

Aydın’ın Köşk İlçesi’ne bağlı Ilıdağ Mahallesi’nde patlayan su borusu için medyada yer alan haberler üzerine ASKİ Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre sorunun çözüldüğü ve benzer durumlarda vatandaşların 4444009-4447009 numaralı telefonlardan 7/24 boyunca ulaşarak sorunların çözülmesini talep etmeleri istendi.
 

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2016, 10:02
banner218