banner158

Kızıldere Ortaokulu'ndan Hırvatistan'a Comenius ziyareti

Nazilli Kızıldere Ortaokulu 2012-2014 tarihleri arasında yürüttüğü ‘The Source Of Our Health (Sağlığımızın Kaynağı)' isimli Avrupa Birliği Comenius Projesinin son hareketliliği olan Hırvatistan-Split gezisini 7 öğretmenle birlikte gerçekleştirdi.

Kızıldere Ortaokulu'ndan Hırvatistan'a Comenius ziyareti
banner152

Geziye kendisi de katılan Okul Müdürü Necdet Turhan; “Gezi süresince Sağlığımızın Kaynağı adı altında ortak ülkelerin ve ev sahibi ülkenin yaptığı çalışmalar paylaşıldı. Bunun yanı sıra Hırvatistan Eğitim sisteminin işleyişiyle ilgili sunumlar yapılarak eğitim sistemlerini yakından inceleme fırsatı bulduk. Okulumuzda uygulanmakta olan sağlıklı beslenme ve sporla yaşam projeleri diğer ülkelere anlatılarak çok büyük beğeni kazandı. Ortak ülkeler bu çalışmaları kendi okullarında da yapacaklarını ifade ettiler. Bu bilgi paylaşımlarının yanı sıra tarihi ve doğal güzellikleri bakımından çok zengin olan Split’i ve çevresinde şehirleri gezme fırsatı bulduk, Hırvatistan Split Gezisiyle sona eren hareketliliğimiz bundan sonra yaygınlaştırma çalışmalarıyla devam edecek” dedi.

Kızıldere Ortaokulu bundan önce İspanya, Yunanistan ve Polonya, İngiltere ‘ye hareketlilik yapmış Uzun Yaşam’ın Merkezi Nazilli’den Sağlıklı Yaşamın Kaynağını ortak ülkelere anlatmıştı.

2-037.jpg

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2014, 10:09