banner83

Kılıçdaroğlu, Buharkent'e geliyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 28 Mayıs 2014 tarihinde Buharkent’te partisince düzenlenecek mitinge katılacak.

Kılıçdaroğlu, Buharkent'e geliyor
banner94
banner26

30 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinin ardından, Aydın’nın Buharkent’teki Belediye Başkanlığı seçimini önce 27 oy farkla AK Parti kazanmıştı. MHP’nin geçersiz oy itirazı üzerine yapılan sayımda, bu kez belediye başkanlığını 7 oy farkla MHP’li Yusuf Vural’ın kazandığı açıklanmıştı. Buharkent’te itirazların ardından son olarak MHP’li Yusuf Vural’ın belediye başkanlığını kazandığı açıklanmış, ancak AK Parti’nin itirazı nedeniyle Vural başkanlık mazbatasını alamamıştı. Kısıtlılara ve 2 askere oy kullandırıldığını iddia eden AK Parti’nin itirazını kabul eden YSK, 10 kısıtlı seçmene oy kullandırıldığı gerekçesiyle seçimi iptal etmiş, Buharkent’te seçimlerin 1 Haziran 2014 tarihinde yeniden yapılmasına karar vermişti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 30 Mart’ın ardından 1 Haziran’da yeniden sandık başına gidecek olan Buharkentlilerle buluşacak. Aydın'a son olarak 28 Mart Cuma günü Didim Belediye Başkan Adayı Deniz Atabay'a destek mitingi için gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bu kez CHP Buharkent Belediye Başkan Adayı Hüsamettin Başoğlu'na destek için Aydın'da olacak.
28 Mayıs günü Buharkent’te olacak olan CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun progamı belli oldu. Kılıçdaroğlu; Çarşamba günü saat 09.30’da THY ile Ankara’dan İzmir’e hareket edecek, saat 11.00’de Belediye Başkanları toplantısına katıldıktan sonra Aydın’a geçecek ve saat 17.00’de Buharkent’te yapılacak CHP mitinginde konuşacak.

Aydın’dan İzmir’e dönecek ve saat 21.00’de İstanbul’a hareket edecek olan Kemal Kılıçdaroğlu, 29 Mayıs Perşembe günü saat 10.00’da MÜSİAD’ı ve 12.00’de TUSKON’u ziyaret edecek ve THY ile saat 14.00’te İstanbul’dan ayrılarak Ankara’ya dönecek.

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2014, 15:31

banner102