banner339
banner313

Kemal Kılıçdaroğlu, Bülent Tezcan için Aydın'a geldi

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan'a yönelik silahlı saldırı için bugün Aydın'a geldi.

Kemal Kılıçdaroğlu, Bülent Tezcan için Aydın'a geldi
banner401
banner427

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan'a yönelik silahlı saldırı için Aydın'a geldi.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Aydın'da silahlı saldırıya uğrayan Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan ile ilgili bir açıklama yaptı. Saldırıya ilişkin ilk kez konuşan Kılıçdaroğlu, 'yaşanan doğrudan doğruya tahriktir' dedi.

 Tezcan'ın partililerle birlikte bir yemekte olduğunu anlatan Kılıçdaroğlu, saldırganın birkaç kez restorana girip çıktığını ve son girişinde ateş ettiğini anlattı. Saldırganın şehitleri gerekçe gösterdiği iddiasını kendisinin de duyduğunu belirten Kılıçdaroğlu, olayı şöyle değerlendirdi:

“Failin belirlendiği bilgisi verildi. Başbakan da aradı, geçmiş olsun dileklerini aktardı. Kişisel bir husumet olmadığı, Sayın Tezcan'ın CHP'li olduğu için hedef olduğu anlaşılıyor. Bu olay CHP'ye yönelik provokasyonların arttığını gösteren gelişmelerden biri. Daha önce de bana kurşun atmışlardı. Niye yapılıyor? Herhalde özel bir çatışma alanı yaratılmak isteniyor.”

Kılıçdaroğlu, “Saldırganın ‘şehitlerimiz var siz burada ahkam kesiyorsunuz' diye bağırdığı iddia ediliyor. Size de geldi mi bu bilgi” sorumuza da “İktidarda CHP mi var ki şehitler konusunda bizden şikayet edecek? Kendisi de oradaymış üstelik” karşılığını verdi.

Tezcan ile henüz konuşmadığını ama partililerden bilgi aldığını anlatan Kılıçdaroğlu, “Yaşanan doğrudan doğruya tahriktir” yorumunu yaptı.

kemal-kilicdaroglu-bulent-tezcan-ziyaret1.jpg

kemal-kilicdaroglu-bulent-tezcan-ziyaret4.jpg

kemal-kilicdaroglu-bulent-tezcan-ziyaret2.jpg

kemal-kilicdaroglu-bulent-tezcan-ziyaret3.jpg

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2016, 08:33
banner218