banner83

Kaymakam Okur, Büşra'yı ödüllendirdi

Nazilli Kaymakamı Mehmet Okur, 2014 YGS ve LYS puan türünde Türkiye 9'uncusu ve Türkiye 10’uncusu olan Nazilli Anadolu Öğretmen Lisesi öğrencisi Büşra Karabacak ve ailesini makamında ağırladı.

Kaymakam Okur, Büşra'yı ödüllendirdi
banner94
banner26

İlçe Milli Eğitim Müdürü Özcan Bilgi, Okul Müdürü Ali Çomruk, İngilizce Öğretmeni İlhami Atak ve annesi Sacide Karabacak ile Nazilli Kaymakamı Mehmet Okur'u ziyaret eden Karabacak, çalışma sistemini ve başarıya nasıl ulaştığını anlattı. Nazilli'nin 2014 YGS ve LYS sınavında büyük bir başarıya imza attığını belirten Kaymakam Mehmet Okur, "2014 yılı Nazilli'nin eğitim başarı sıralamasında üst noktalara geldiği bir yıl olması bizi mutlu ediyor. Öğrencilerimiz hem bireysel olarak hem de genele baktığımızda Aydın'ın başarı sırasını yukarılara çıkması için büyük rol oynadı. Kendilerini öncelikle tebrik ediyorum. Tabi sıralamaya girmeleri bizi fazlasıyla memnun ediyor. Sadece akademik başarının yanında sosyal etkinlikte de başarı önemli. Hayata hazırlanmak önemli. Yani öğrencilerin hayata hazırlanması önemli dolayısıyla okullarımızın bu fonksiyonu yerine getirdiğine inanıyorum. Bütün okullarımızla ve bütün öğrencilerimizle her zaman iftihar ediyorum. Bunun gururunu yaşıyoruz. Başta Büşra kızımız olmak üzere kendisine emeği geçen ailesi, öğretmenleri ve okul yöneticilerine teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum” şeklinde konuştu.

‘İYİ LİSE İYİ ÜNİVERSİTE’
LYS sınavında ilk 20 bin'de 20 öğrencisinin büyük bir başarı göstererek sıralamalara girdiğini ifade eden Okul Müdürü Ali Çomruk; "kulumuz Nazilli Anadolu Öğretmen Lisesi 2013-2014 Eğitim öğretim yılı sonunda 78 öğrenci mezun etmiştir. YGS sınavlarında çok güzel dereceler elde eden öğrencilerimizin yerleştirmeye esas sınavları olan LYS sınavları da başarılı bir şekilde sonra ermiştir. Okul 1.’si öğrencimiz Büşra Karabacak aldığı yerleştirme puanıyla, Türkiye 10.’su olmuştur. Öğrencimizi, öğretmenlerimizi ve ailemizi kutluyoruz. LYS sınav sonuçlarında ilk 1000'de 1, ilk 2000'de 5, ilk 5000’de 8, ilk 10000'de 13'li, 20000'de de 20 öğrencimiz yer almıştır. Diğer öğrencilerimizde 30-40-50 bin gibi sıralamalarla yerleştirilmeye hak kazanmışlardır. Gerek sosyal, kültürel ve sportif başarılarla gerekse bu sınavlarda olduğu gibi akademik başarılarla Nazilli Anadolu Öğretmen Lisesi ve dönüştürülen ismiyle Nazilli Sosyal Bilimler Lisesi, Nazilli'nin ve Aydın'ın gururu ve birincisi olmak için öğrencileri, eğitim kadrosu ve velileriyle elinden geleni yapacak ve çok çalışacaktır. Öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi ve velilerimizi bu başarılardan ve özverili çalışmalarından dolayı kutluyor. ‘İyi lise iyi Üniversite’ sloganımızla öğrencilerimizi ülkemizin en güzel üniversitelerinin en güzel bölümlerinde görmek istiyor, tüm mezunlarımıza ‘yolunuz açık olsun’ diyoruz” şeklinde konuştu.

GENETİK MÜHENDİSİ OLMAK İSTİYOR
Annesi emekli Hemşire ve babası da emekli Astsubay olan Büşra Karabacak, başarısının düzenli ve sistemli çalışmaya bağlı olduğunu dile getirerek; “3 yıldır dersleri derste dinleyen bir öğrenciydim. Sınavlarıma çalışan birisiyim. Bu sene hiç bir ekstra bir çalışma yapmadım. Televizyon da izledim, dışarı da çıktım, arkadaşlarımla da sinemaya gittim. Sadece çalıştığım zaman verimli çalıştım ve bu beni başarıya götürdü. Çalıştığın süreyi boşa geçirmeyip, molalar vererek belli bir saat aralıkları ile çalıştığın zaman yeterli oluyor. Bence çokta aşırı çalışmaya gerek yok olduğunu düşünüyorum. Önemli olan verimli çalışmak” dedi.

Konuşmaların ardından Türkiye 9. ve 10.'su olan Büşra Karabacak’ı tebrik eden Kaymakam Okur, başarısından dolayı kendisine çeyrek altın hediye ederek ödüllendirdi. Kaymakam Okur’un hangi bölümü okumak istiyorsun sorusuna ise Büşra Karabacak, genetik mühendisliğini okumak istediğini söyledi.

Sosyal medyada bu konuyla ilgili düşüncelerinizi #aydınkonuşuyor etiketiyle paylaşın, yayınlayalım! 

20140708aw137845_03.jpg

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2014, 12:04

banner102