banner339
banner274

Karaoğlu'ndan elektronik ortamda kimlik bildirim uyarısı

Aydın SMMMO Didim Temsilcisi Ahmet Karaoğlu, vergi mükelleflerinin 2 Haziran 2014 tarihine kadar Elektronik Ortamında Kimlik Bildirimlerini yapmaları gerektiği konusunda uyardı.

Karaoğlu'ndan elektronik ortamda kimlik bildirim uyarısı
banner401
banner427

Aydın SMMMO Didim Temsilcisi Ahmet Karaoğlu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada “2 Haziran 2014 tarihine kadar vergi mükelleflerinin 213 sayılı VUK’nun mükerrer 355. maddesine istinaden Elektronik Ortamında Kimlik Bildirimlerini yapmaları gerekmektedir.

Ancak bu güne kadar mükelleflerin bununla ilgili mükellefiyetleri yerine getirmediği tespit edilmiştir. Vergi mükellefleri bu bildirimleri Elektronik ortamında bizzat yapabilecekleri gibi, Muhasebecileri vasıtasıyla da yaptırabileceklerdir. Bildirimlerin yapılmaması ya da doğru bir şekilde yapılmaması halinde bin 200 TL para cezası ile karşı karşıya kalacaklardır. Mükellef bildirimleri doğrudan mükellefin sorumluluğunda olduğundan Muhasebecileriyle bu hususta mutlaka görüşmeleri gerekmektedir. Bu konuda Sayın Vergi Mükelleflerimizi uyarır, İşlerinde başarı ve bol kazanç dilerim” dedi.

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2014, 10:44
banner218