banner339
banner313

Karacasu Kaymakamı Murat Atıcı göreve başladı

Karacasu Kaymakamı Yavuz Gül’ün FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanmasının ardından Karacasu Kaymakamlığına 2 aylık geçici görevle getirilen Murat Atıcı göreve başladı.

Karacasu Kaymakamı Murat Atıcı göreve başladı
banner401
banner399

Karacasu Kaymakamlığı görevini 2014 yılından bu yana yürüten Yavuz Gül 15 Temmuz darbe soruşturmalarının ardından önce gözaltına alınmış ardından tutuklanmıştı. Bir aydan fazla bir süredir boş olan Karacasu Kaymakamlığına Nazilli Kaymakamı Mehmet Okur vekalet ediyordu. Bu göreve geçici olarak getirilen Murat Atıcı’yı ilk görev gününde ilçe daire amirleri karşıladı. Karşılamanın ardından daire müdürleriyle bir araya gelen Kaymakam Atıcı, ilçeyi çok beğendiğini ifade ederken 2 aylık kısa bir sürede olsa kalıcı işler yapmak istediğini ifade etti. Atıcı, daire müdürlerinden kurumların çalışmalarıyla ilgili bilgi almasının ardından makamında Karacasu Belediye Başkanı Mustafa Büyükyapıcı, kurum amirleri ve mahalle muhtarları olmak üzere misafirleri kabul etti.

Murat Atıcı kimdir?
1985 yılında Elazığ'da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Elazığ'da 2003 yılında tamamladı. 2003-2005 yıllarında Fırat Üniversitesi Elektrik-Elektronik mühendisliği okudu. 2005 yılında bu bölümü bırakarak; Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme bölümünü kazanıp, 2009 yılında bu bölümden mezun oldu. 2012 yılında SGK İstanbul İl Müdürlüğünde Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcısı olarak görev yaptı. İçişleri Bakanlığının 2013 yılında yaptığı Kaymakamlık sınavını kazanarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etmiştir. Elazığ Valiliğinde Valilik Stajını, Kırklareli İli Babaeski ve Pehlivanköy ilçelerinde ve Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğünde mülkiye müfettişi refakatinde teftiş stajını, Malatya İli Yeşilyurt ilçesinde ve Ankara İli Haymana ilçelerinde refiklik stajını tamamladı. Elazığ ili Palu, Karakoçan ve Sivrice ilçeleri ile Malatya İli Yeşilyurt ilçesinde valilik oluruyla vekalet görevlerinde bulundu. Almanya'nın Hamburg Eyaletinde, Goethe Enstitüsü'nde 8 ay dil eğitimi olmak üzere 1 yıl boyunca Almanya kamu kurum ve kuruluşları ile ayrıca Türkiye Cumhuriyeti Hamburg Başkonsolosluğu'nda incelemeler yaptı. Kaymakamımız İç Mimar ve Çevre Tasarımcısı Bedriye Hanımla evli olup Almanca ve İngilizce bilmektedir. Yurt dışı stajının bitimi akabinde bakanlık oluru ile Karacasu'ya atandı.

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2016, 23:04
banner218