banner83

Kapaklar 13 adet tekerlek olarak geri dönecek

Didim Alevi Bektaşi Kültür Merkezi ve Cem evi Derneği tarafından Engellilere tekerlekli sandalye sağlamak amacıyla yürütülen kapak toplama kampanyasında 2013-2014 yılı içerisinde toplanan 3,5 ton kapak yola çıktı.

Kapaklar 13 adet tekerlek olarak geri dönecek
banner94
banner26

Didim Alevi Bektaşi Kültür Merkezi ve Cem evi derneği tarafından ilçedeki engellilere tekerlekli sandalye sağlamak amacıyla yürütülen kapak toplama kampanyasında 2013 - 2014 yılı içerisinde toplanan kapaklar İzmir’de faaliyet gösteren bir firmaya gönderildi. Kampanyanın yürütücüsü Cem Evi Derneği Başkanı Hasan Dikçe; 5 yıl önce başlatılan kapak toplama kampanyasının ilk etapta dernek üyeleri tarafından başlatıldığını ve kısa süre içerisinde tüm Didim’e mal olduğunu belirterek “İnsanlarımızın duyarlılığı ile ilçemizde yaşayan engelli kardeşlerimize yardım etmeye çalışıyoruz. Kapak kampanyası Didim halkının özverisi ile büyüdü ve toplanan kapaklarla birçok tekerlekli sandalyeyi ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık” dedi.

Kapak Kampanyasında 2013 içerisinde ve 2014’ün ilk beş ayında 3,5 ton kapak toplandığını aktaran Dikçe, kapakların karşılığında firmadan13 adet tekerlekli sandalye alınacağını ifade etti.

KAPAK KAMPANYASI BÜYÜYOR
Kapak toplama kampanyasının 2014 yılında da devam edeceğini belirten Dikçe, kampanyaya kapakların yanı her türlü plastik atığın dahil olduğunu belirterek “Bu konuda tüm Didim halkının özellikle ev hanımlarımızın duyarlılık göstermesini istiyorum. Bu şekilde atıkları geri dönüşüme kazandırırken, engele de set çekmiş oluyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2014, 16:56

banner102