banner158

İyi Parti'nin yeni il başkanı Süleyman Demirci

İyi Parti'nin yeni il başkanı Süleyman Demirci

İYİ Parti Aydın İl Teşkilatı, ikinci olağan kongresini gerçekleştirdi. İncirliova Kültür Park'ta düzenlenen kongreye İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Metin Ergun, Aydın Milletvekili Aydın Adnan Sezgin, CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya, Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş, Sultanhisar Belediye Başkanı Osman Yıldırımkaya, ilçe başkanları, meclis üyeleri ve partililer katıldı. Yoğun ilgi gören kongrede mevcut İl Başkanı Cemal Sarı, eğitimci Yüksel Öztürk ve diş hekimi Süleyman Demirci başkan adayı oldu.

YENİ BAŞKAN SÜLEYMAN DEMİRCİ

3 listenin yarıştığı kongrede, 7 oy geçersiz sayılırken, 544 geçerli sayıldı. Yüksel Öztürk 68 oy, Cemal Sarı 225 oy alırken, Süleyman Demirci'nin listesi 251 oyla seçimi kazanan taraf oldu.


TANSİYON YÜKSELDİ
Genel İdare Kurulu Üyesi Mehmet Tolga Akalın’ın divan başkanlığı yaptığı kongrede, ilk olarak konuşmak isteyen partililere söz hakkı tanındı. Konuşma yapan il delegelerinden Ahmet Pehlivan’ın, İYİ Parti Aydın Kurucu İl Başkanı Recep Taner’i eleştirmesi tansiyonun bir anda yükselmesine neden oldu. Bazı partililer kürsünün önüne gelerek, Pehlivan’a tepki gösterdi.

CHP’Lİ BELEDİYELERİ ELEŞTİRDİ
Gerginliğin son bulmasının ardından, konuşan Taner, birlik ve beraberlik mesajı verdi. Taner, parti olarak Millet İttifakı çatısı altında ortaklık yaptıkları CHP'nin belediyelerini eleştirdi. Millet İttifakı’nın Aydın'da yerel seçimlerde istediği sonucu aldığını dile getiren Taner, "Biz, kendi belediyelerimizde Millet İttifakı'nın ortağı diye CHP’lileri el üstünde tutarken, bizim İYİ Partililerin hiçbirisinin öneri, isteği maalesef CHP'li belediyelerde karşılık bulmuyor" dedi.

"CUMHURİYET TARİHİNİN EN BÜYÜK YOLSUZLUĞU YAŞANIYOR"
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Metin Ergun da, özellikle iktidar çevrelerinin İYİ Parti'nin bir seçime bile girmeden dağılacağını ifade ettiğini dile getirerek, "İYİ Parti, en köklü, en demokratik parti haline gelmiştir" dedi. AK Parti'nin yolsuzluk, yoksulluk ve yasaklarla mücadele etmek için iktidara geldiğini dile getiren Ergun, "Cumhuriyet tarihinin en büyük yoksulluğu yaşanıyor, Cumhuriyet tarihinin en büyük yolsuzluğu yaşanıyor, Cumhuriyet tarihinin en büyük yasakları yaşanmaya başlandı" ifadelerini kullandı. 

“BİRİNCİ PARTİ YAPACAĞIZ”
İYİ Parti'nin Aydın'da başarılı olduğunu belirten Milletvekili Aydın Adnan Sezgin ise, bunda emeği geçen tüm partililerini tebrik ettiğini dile getirdi. Sezgin, İYİ Parti'yi Türkiye'de birinci parti, Genel Başkanları Meral Akşener'i de Cumhurbaşkanı yapacaklarının altını çizdi.

“HEP BİRLİKTE İKTİDARA GELECEĞİZ”
Daha sonra başkan adayları, konuşmalarını yaptı. Adaylardan kürsüye ilk gelen Yüksel Öztürk, tüm İYİ Partililerle birlikte ilk seçimlerde AK Parti iktidarını yok etmek için çalıştıklarını söyledi. Partisinde farklı partilerden vatandaşların olduğunu hatırlatan Öztürk, “Sevgi, saygı ve hoşgörünün olduğu ortamda açılmadık kapı, çözülmedik sorun, girilmedik gönül kalmaz. Geçmişin üstüne sünger çekip hep birlikte iktidara geleceğiz” dedi. Öztürk, il başkanlığını, milletvekili olmak için bir basamak olarak görmediğini söyledi.

“SİYASAL CANLILIK GETİRDİ”
Partisinin kongrelerin Aydın’a siyasal canlılık getirdiğini belirten Süleyman Demirci de, Aydın halkının partisini yakından takip ettiğini, hata yapma lükslerinin olmadığını ifade etti. Demirci, "Aydın halkı taze kan istiyor. Partimize gösterilen ilgi İYİ Parti’yi Aydın’da birinci parti haline getirecektir” şeklinde konuştu.

“CUMHURBAŞKANI YAPACAĞIZ”
İYİ Parti'yi Aydın'da güzel bir seviyeye getirdiklerini dile getiren Cemal Sarı ise, “Bugüne kadar yaptıklarımızın yanı sıra Aydın’da yapacağımız çok işler var. Önümüzde 2023-2024 seçimleri bulunuyor. Yerel seçimlerde partimizi zirveye taşıyacağız. Genel seçimlerde partimizin iktidar olması için en büyük desteği Aydın’dan vereceğiz. Genel Başkanımızı Cumhurbaşkanı yapacağız. Bunu yapacak vizyonumuz, donanımımız ve mükemmel bir ekibimiz var. Bugüne kadar yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatı olacaktır” dedi. Adayların konuşmalarının ardından, seçime geçildi.

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2020, 20:03
banner192