banner339
banner274

İŞTE KARACASU ANKET SONUÇLARI... Aydınpost, ilçe ilçe anket sonuçlarından üçüncüsünü açıklıyor!

Karacasu’da sosyal, siyasal ve hizmet memnuniyet araştırmasında soruları yanıtlayan vatandaşlar dikkat çekici tespitler ortaya koydu.

İŞTE KARACASU ANKET SONUÇLARI... Aydınpost, ilçe ilçe anket sonuçlarından üçüncüsünü açıklıyor!
banner401
banner427

Toplam 1400 kişiyle yapılan araştırma, Karacasu'nun mahallerinde 18-25 Haziran 2021 tarihinde gerçekleştirildi.

708 kadın ve 692 erkeğin katıldığı anketlerde 18 ila 65 yaş ve üzerine sorular yöneltildi.

Anketin güven aralığı 0,95 hata payı da yüzde +/-2,5 olarak hesaplandı.

AK PARTİ, MHP’NİN GERİSİNDE KALIYOR

Karacasu’da yapılan ankette genel ve yerel seçimlerde oy tercihi konusunda vatandaşların verdiği cevaplara göre Ak Parti, MHP’nin gerisinde kaldığı gözlendi.

MİLLET İTTİFAKI’NIN OYLARI ÖNDE

Öte yandan “Bu Pazar Karacasu Belediye Başkanlığı Seçimi olsa oyunuzu hangi partiye ya da partinin adayına verirsiniz?” (Kararsız ve Cevap vermeyenler orantısal olarak dağıtıldığında) sorusuna yanıt verenlerin yüzde 47,4’ü Cumhur İttifakı derken, Millet İttifakı diyenlerin oranı da yüzde 51,1 oldu.

“Bu Pazar Genel Seçim olsa oyunuzu hangi partiye ya da ittifaka verirsiniz?” (Kararsız ve Cevap vermeyenler orantısal olarak dağıtıldığında) sorusuna da ankete katılanların yüzde 43,6’sı Cumhur İttifakı derken, 52,6’sı da Millet İttifakı yanıtı verdi.

Aydınpost'un Türkiye Araştırmacılar Derneği (TÜAD) ve Avrupa Fikir ve Pazarlama Araştırmaları Derneği (ESOMAR) üyesi bağımsız bir araştırma şirketine hibrit yöntemle yaptırdığı anketin sonuçları şöyle:

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2021, 11:12
banner218