banner83

İşkur, işgücü piyasasının nabzını tutuyor

Aydın Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü İş ve Meslek Danışmanları, İşgücü Piyasası Talep Araştırması (İPTA) için sahaya çıkıyor.

İşkur, işgücü piyasasının nabzını tutuyor
banner94
banner26

Yerel düzeyde yılda en az bir defa, ulusal düzeyde ise yılda en az iki defa gerçekleştirilen İşgücü Piyasası Talep Araştırması 16 Mayıs-27 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Anket çalışmasıyla Aydın’daki mevcut işletmelerin sıkıntı ve beklentileri ortaya çıkarılarak alınması gerekli olan önlemler belirlenecek ve meslek talebinin ve mesleki eğitim ihtiyaçlarının ortaya çıkarılması sağlanacak. Ayrıca gerçekleştirilen işletme ziyaretleri ile kurum hizmetlerinin tanıtımı yanında tespit edilen açık işler kuruma kazandırılmaya çalışılacak.

1960 İŞYERİ İLE GÖRÜŞÜLECEK
Aydın’ın tamamında gerçekleştirilecek bu talep araştırması ile işgücünün yapısı, sektörler bazında çalışanların mesleklere ve cinsiyete göre dağılımları, ihtiyaç duyulan işgücü için talep edilen eğitim ve beceri durumları, temininde güçlük çekilen meslekler ve teminde güçlük çekme nedenleri, 2015 yılı ortasında işgücü piyasasında mesleki değişim beklentilerine ilişkin bilgiler derlenecek. Bu bağlamda İş ve Meslek Danışmaları toplamda 1960 işyeri ile yüz yüze görüşerek anketi uygulayacak. Uygulama sonunda elde edilen verilerin derlenmesi ile hazırlanan Analiz Raporu İŞKUR Genel Müdürlüğünce kamuoyu ile paylaşılacak.

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2014, 11:50

banner102