banner158

İngiltere'de yaşayan Aydınlı kanser hastası Mahmut Taydaş, Sağlık Bakanlığı'nın sesini duymasını istiyor, çünkü İngiltere Sağlık Bakanlığı tedavisini askıya aldı

banner152

2006 yılından beri İngiltere’de yaşayan Mahmut Taydaş ve ailesi, Türk yetkililerden yardım bekliyor.

Yakalandığı mide kanseri nedeniyle tedavisine başlanan ancak bir süre sonra İngiltere Sağlık Bakanlığı tarafından tedavisi askıya alınan evli ve bir çocuk babası Mahmut Taydaş, tedavisine Türkiye’de devam edebilmek için Türk yetkililerden yardım beklediğini açıkladı.

Mahmut Taydaş'ın talebiyle ilgili olarak oğlu Cem Düzgün Taydaş çektiği videoyla sesıni duyurmaya çalışıyor.

2006 yılından beri İngiltere’de yaşayan Mahmut Taydaş kanser hastalığına yakalandı. 2019 yılında Türkiye'de ameliyat olan Taydaş’ın devam eden tedavisi İngiltere Sağlık Bakanlığı tarafından askıya alındı. Taydaş’ın ailesi çocuklarının Türkiye’ye getirilerek tedavisine devam etmesi için Türk yetkililerden yardım bekliyor.

Yurt dışındaki koronavirüs hastaları için uçak kaldırarak hassasiyetini gösteren Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya ulaşmak isteyen aile, çocuklarının sağlık durumunun kötüye gitmesinden endişe ediyor.

İngiltere’de koronavirüs hastalarına öncelik verilmesi nedeniyle tedavisi askıya alınan Mahmut Taydaş’ın seyahat yasağı nedeniyle İngiltere’den çıkışına da izin verilmediği öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2020, 21:59