banner83

İncirliovalı maden işçisi toprağa verildi

Manisa'nın Soma ilçesinde bulunan maden ocağında yaşanan elim kazada hayatını kaybeden 282 kişiden biri olan İncirliovalı Zeynel Uzar memleketi İncirliova'da toprağa verildi.

İncirliovalı maden işçisi toprağa verildi
banner94
banner26

İncirliova'nın Erbeyli Mahallesi'nde yaşayan evli bir çocuk babası olan maden işçisi Zeynel Uzar'ın cenazesi köyüne getirildi. Zeynel Uzar'ın 2005 yılında Esin Uzar ile Erbeyli'de evlendiği, iş bulamadığı için Söke'ye yerleştiği, bir yıl önce de Soma'ya giderek buradaki maden ocağında çalışmaya başladığı öğrenildi.

Uzar'ın eşi Esin Uzar'ın 2 aylık hamile olduğu da öğrenilirken cenazesi Erbeyli'deki evlerine getirildi. Burada yıkanan cenazeyi son kez görmek isteyen anne Türkan Uzar'ın ayakta durmakta zorlandığı gözlendi. Fenalaşan anne Uzar'a sağlık görevlileri müdahale ederken acılı eş Esin Uzar eşinin yüzünü son kez görerek kendisine veda etti. 

GÖZYAŞLARI ARASINDA TOPRAĞA VERİLDİ
Omuzlarda taşınan Uzar'ın cenazesi, Erbeyli Camii'ne götürüldü. Cenaze törenine Aydın Valisi Erol Ayyıldız, Ak Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem, İncirliova Belediye Başkanı MHP'li Gürşat kale, Ak Parti İl Başkanı Sadık Atay ve vatandaşlar katıldı. İl Müftüsü Ömer Kocaoğul tarafından kıldırılan cenaze namazından sonra Uzar'ın cenazesi Erbeyli Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2014, 23:42

banner102