banner158

İncirliova'da Gençlere Konferans

İncirliova'da gençlere yönelik trafik güvenliği, madde bağımlılığının önlenmesi ve gençlerin suçlara karşı korunması gibi konularda bir konferans düzenlendi.

İncirliova'da Gençlere Konferans
banner192

İncirliova Belediye Başkanlığı ile Adnan Menderes Üniversitesi Kadın Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü (ADÜKSAM) işbirliğinin yanı sıra Aydın İl ve İncirliova Emniyet Müdürlüğü’nün katkılarıyla gençlere yönelik trafik güvenliği, madde bağımlılığının önlenmesi ve gençlerin suçlara karşı korunması gibi konularda bir konferans düzenlendi. 

Konferansa İncirliova Belediye Başkanı Gürşat Kale, ADÜKSAM Yrd. Doç. Dr. Ayten Can, Ahmet Şaba, Aydın İl ve İncirliova İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevli memurları ile özel bir okulun 8, 9 ve 10’uncu sınıf öğrencileri katıldı.

İncirliova Belediye Başkanlığı olarak eğitim ve öğretime büyük önem verdiklerini, çocukların ve gençlerin bilinçlenmesi konusunda benzer eğitimleri vermeye devam edeceklerini vurgulayan İncirliova Belediye Başkanı Gürşat Kale; “İncirliova’da gençlerin ölümüyle sonuçlanan bir motosiklet kazası ve gençlerin risklere karşı bilinçlendirilmesi gereğini hissettik. Eğitim programımız daha sonra 14-18 yaş grubunun bulunduğu İncirliova’daki diğer okullarda da eğitimimiz devam edecektir. Ülkenin geleceği olan gençlerin sağlıklı bir şekilde yetişmeleri için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

Başkan Kale’nin konuşmasının ardından emniyet mensupları; madde bağımlılığı ile mücadele, suç önleme ve suçtan kaçınma, trafik güvenliği ile ilgili sunum yaparak öğrencilerin sorularını cevapladı. İncirliova Belediye Başkanı Gürşat Kale, eğitim programının ardından eğitimcilere ‘Teşekkür Belgesi’ verdi.

20160121aw638386_02.jpg

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2016, 10:01
banner184