banner116
banner92

İmam Hatipli öğrenciler projeleriyle göz doldurdu

Efeler Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin hazırladıkları 55 bilimsel projenin sergilendiği, TÜBİTAK Bilim Fuarı beğeni topladı.

İmam Hatipli öğrenciler projeleriyle göz doldurdu
banner94
banner26

Efeler Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin hazırladıkları 55 bilimsel projenin sergilendiği bilim fuarı, okul öğrencileri, veliler ve protokol üyelerinin büyük beğenisini topladı. TÜBİTAK Proje Gözlemcisi Yrd. Doç. Dr. Muavviz Ayvaz tarafından değerlendirilen çalışmalarda öğrencilerin “İncirde Aflatoksin Oluşumunun Önlenmesi”, “Arapça Kelime Çarkı”, “Obezler İçin Ayakkabı Tasarımı”, “Topraksız Tarım Uygulamalarına” kadar birçok alanda hazırladıkları projeler sergiledi. Başarılarından ötürü öğrencileri tebrik eden Ayvaz, “Öğrencilerimizin iyi bir birikim edindiklerini gözlemledim. Desteklerimiz; talep ve beklentileriniz dikkate alınarak önümüzdeki süreçte de devam edecektir” dedi.
Okul Müdürü Veysel Gökçe da, “İdealist, üretken, birikimli ve bilime meraklı gençler yetiştirmeyi amaçladıklarını, ulaşımdan alt yapıya, çevreden spora ve tarihi kültürel mirasa kadar her alanda ön plana çıkacak projelere ağırlık veren öğrencilerimizin ortaya koyduğu emek, bilimsel araştırma yöntemlerini öğrenmeleri, işbirliğine dayalı öğrenme, rekabete dayalı öğrenme uygulamaları açısından son derece verimli bir etkinlik oldu. Emeği geçen tüm öğrencilerimize ve proje danışman öğretmenlerine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

MADEN FACİASI NEDENİYLE ETKİNLİKLERİN BİR BÖLÜMÜ İPTAL EDİLDİ
Ezberci eğitim sisteminin yerine çocukları daha çok düşündüğü bir eğitim modelinin uygulanmakta olduğuna işaret eden Gökçe, “Artık öğrencilerimiz bilgiye ulaşabiliyor ve bilgiyi üretebiliyor. Bu çalışmalarıyla araştırabildiklerini ve merak edip çözüm üretebildiklerini gözler önüne serdiler. Okulumuz her geçen gün göreceli olarak artan bir ivmeyle öğrenci ve veli profilini nitelik açısından geliştiriyor. Bilim şenliğini dini musiki konseri ve bahar şenliği şeklinde planlanmıştık ancak Soma’daki beklenmedik maden kazası nedeniyle konseri iptal ettik” diye konuştu.
Efeler Anadolu İmam Hatip Lisesi TÜBİTAK Bilim Fuarı kapsamında gelen misafirlere tavuklu pilav, ayran ve aşure ikram edildi.

imam-hatipli-ogrenciler-projeleriyle-goz-doldurdu1.jpg

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2014, 11:07
banner118