banner313

''Hemşirelik, insan sevgisiyle yoğrulmuş kutsal bir meslektir''

Aydın İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Kasım Çetin, “Hemşirelik mesleği, temelinde insan sevgisi şefkat bilgi ve beceri ile yoğrulmuş kutsal bir meslektir” dedi.

''Hemşirelik, insan sevgisiyle yoğrulmuş kutsal bir meslektir''

12-18 Mayıs Hemşireler Haftası nedeniyle bir açıklama yapan Dr. Kasım Çetin, “Sağlık hizmeti sunumu dünyanın en zor, en onurlu bir o kadar da kutsal işlerden biridir. İyi bir sağlık çalışanı olmanın temeli insan sevgisiyle dolu bir kalptir. Böylesine zor bir görevi büyük bir aşk ve şevkle yerine getiren sağlık çalışanlarımız sayesinde sağlık sistemimiz bu günlere gelmiştir. Unutmamak gerekir ki gelişmişliğin en iyi göstergelerinden biri sağlıktır. Ülkemizde son yıllarda sağlık hizmeti sunumunda yaşanan olumlu gelişmeler ile sağlık alanında pek çok başarı elde edildiği aşikârdır. Bu yönüyle ülkemiz diğer dünya ülkelerinin takdirini toplamakta ve örnek olmaktadır” diye konuştu.
Sağlığın bireylerde zorunlu, vazgeçilmez ve hayatın her döneminde aynı önemi koruyan temel ihtiyaçlardan birisi olduğuna vurgu yapan Çetin, “Bu ihtiyaca cevap veren personel içinde en önemli meslek grubu hemşirelerdir. Sosyal statüsü ve bağlı bulunduğu sosyal güvencesi ne olursa olsun tüm halkımıza aynı standartlarda, etkili, kaliteli, eşit ve ulaşılabilir sağlık hizmeti sunan hemşirelerimiz, insan hayatını korumak ve sağlıklı yaşamayı temin etmek için koruyucu, tedavi edici ve rehabilite edici sağlık hizmeti sunmaktadır. Hemşirelik mesleği, temelinde insan sevgisi şefkat bilgi ve beceri ile yoğrulmuş kutsal bir meslektir. Tıp biliminin ilerlemesi ile önemli mesleki aşamalar kaydederek günümüze gelen hemşirelik mesleği sağlık sisteminin de vazgeçilemez bir unsuru haline gelmiştir. Sağlık Teşkilatının sürekli yenilenen ve gelişen hizmet anlayışıyla, misyonunu başarıyla sürdüren, yoğun tempoda çalışan ve mukaddes rolü üstlenerek sonsuz sabır, özveri, gayret ve sevgi ile mesleğini icra etmeye çalışan tüm hemşirelerimizin Hemşireler Haftasını tebrik eder sağlık, mutluluk ve başarılar dilerim” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2014, 01:14
banner218
google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k