banner4

Hemşireler günlerini eğlenerek kutladı

Nazilli Devlet Hastanesi’nde düzenlenen etkinlikle ‘Dünya Hemşireler Günü’ kutlandı. Pasta kesilen etkinlikte davetliler canlı müzik eşliğinde doyasıya eğlendi.

Hemşireler günlerini eğlenerek kutladı
banner26

Nazilli Devlet Hastanesi toplantı salonunda gerçekleşen kutlama programına Genel Sekreter Opr. Dr. Mehmet Özkan, Hastaneni Yöneticisi Dr. Nail Ündağ, Mali İşlerden Sorumlu Müdür Hasan Gürbüz, Sağlık Hizmetlerinden Sorumlu Müdür Nesrin Önder ve hastanede görev yapan sağlık çalışanları katıldı. Canlı müzik eşliğinde yapılan kutlamada pasta kesilerek, çeşitli ikramlarda bulunuldu. Hemşireler, ebeler ve diğer sağlık çalışanları gönüllerince eğlendiler.

Hemşire denilince akla, mesleki yaşamı içinde gerektiğince hastalara yakın olmak, yakınında olurken hastanın tüm yaşam belirtilerine duyarlı olmak ve onları anlamlandırmak geldiğini söyleyen Genel Sekreter Opr. Dr. Mehmet Özkan: “Görev sorumluluk ve yetkileri kapsamında gerektiğinde müdahale etmek, uyarmak ve izlemek, ilk ve orta öğretim eğitimini tamamladıktan sonra lisans düzeyinde bir eğitimden geçmek ve hemşirelik diplomasını aldıktan sonra mesleki gelişimini sürdürmekle zorunlu olan bir mesleğin üyesidir, hemşirelik” dedi.

Hastane Yöneticisi Dr. Nail Ündağ da; “Uluslararası hemşireler günü için her yıl bir tema belirlenmektedir. Bu yıl belirlenen tema, hemşireler için değişen güç, sağlık için hayati kaynaktır. Bunun için hemşirelerimizin kaliteli bir eğitimden geçmeleri gerekmektedir. Bilindiği gibi hemşirelik eğitimi yoğun teorik içeriğin yanı sıra ağırlıklı klinik uygulamaları da içermektedir. Hemşirelik, hastaları izlemek, tanılarını koymak ve tedavi süreçlerini yönlendirmek için gerekli olan ileri soyut düşünme yeteneği, ağır tempoyu üstlenebilecek fiziksel dayanıklılık ve her şeyden önce temel insani değerleri gerektiren bir meslektir” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2014, 16:40