banner339
banner391
banner313

Hastaneye müdür olmak isteyen güvenlik amiri şikâyet etti, Nazilli’de Başhekim Şafak Çalışkan koltuğundan oldu

Vatandaşa hizmet etmek yerine bürokrat kellesi almayı görev haline getiren Ak Partili Aydın Milletvekilleri, Nazilli Kaymakamı İbrahim Küçük ve Basın İlan Kurumu Müdürü Mevlüt Uluçamlıbel’in ardından şimdi de Nazilli Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Şafak Çalışkan’ı koltuğundan etti.

Hastaneye müdür olmak isteyen güvenlik amiri şikâyet etti, Nazilli’de Başhekim Şafak Çalışkan koltuğundan oldu
banner353

Başhekim Çalışkan, Hastaneye Müdür Olmak isteyen Güvenlik amiri Emrah Algan’ın Milletvekili Metin Yavuz’a şikâyeti üzerine baskılara dayanamayarak istifasını verdiği konuşuluyor.

Nazilli’de görev yaptığı sürede birçok yenilikler getirerek hizmet kalitesini artıran ve yapılan ihalelerde devlete kâr ettiren Başhekim Çalışkan, siyasi otorite tarafından görevden alınan bürokratlar kervanına katıldı.

Nazilli’deki hazine arazilerini bazı Ak Partili siyasetçilere tahsis etmediği iddiasıyla “Kaymakamın Fişini çektim’ diyen Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim tarafından Mersin’e sürülen Kaymakam İbrahim Küçük’ün ardından, geçtiğimiz günlerde de Bozdoğan Belediyesi’nin Basın İlan Kurumu’na ödemediği 51 bin liralık borç için icra işlemi başlatan BİK Müdürü Mevlüt Uluçamlıbel de Van’a sürülmüştü.

Murat Gürkan’ın haberine göre, fiş çekme operasyonunun son kurbanı Nazilli Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Şafak Çalışkan oldu.

MÜDÜR OLMAK İSTEYEN PARTİLİ MEMUR, METİN YAVUZ’A ŞİKÂYET ETTİ!

Başhekim Şafak Çalışkan’ın istifaya zorlanmasının ardında hastaneye müdür olmak isteyen güvenlik amiri Emrah Algan’ın olduğu ortaya çıktı.

Ak Parti’nin kayıtlı üyesi olan ancak birden fazla partiye üye olduğu tespit edildiği için 2012 yılında Seçim Kurulu tarafından üyeliği silinen Emrah Algan, iddiaya göre Ankara’ya giderek Ak Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz ile görüştü.

Algan’ın, sudan sebeplerle milletvekiline şikâyet etmesi üzerine Başhekimi telefonla arayan Metin Yavuz’a “Sayın vekil bana mı inanıyorsunuz, yoksa k… kırık bir memura mı, bu yaptığınız ayıp” şeklinde cevap vermesine sinirlenen Milletvekili Metin Yavuz’un Başhekim Çalışkan’ı görevden almak için operasyon başlattığı öğrenildi.

Bekir Kuvvet Erim ve Rıza Posacı ile birlikte karar alan iktidar partisi milletvekillerinin girişimleri üzerine Şafak Çalışkan, Aydın İl sağlık Müdürü Osman Açıkgöz tarafından Aydın Kadın Doğum Hastanesi Başhekimliği görevine alınmak istendi.

Çocuklarının eğitimi ve eşinin Nazilli’de görev yapması üzerine düzenini bozmak istemeyen Başhekim Çalışkan’ın görevden alınacağını bildiği ve İl Sağlık Müdürünü zor duruma düşürmemek için Açıkgöz’e istifa dilekçesini verdiği öğrenildi.

Şafak Çalışkan’ın istifası Sağlık Bakanlığına bildirilerek işleme alınırken, yerine Kuvvet Erim’e yakınlığıyla bilinen bir doktorun getirileceği öne sürüldü.

Öte yandan Başhekimle yakın arkadaş olan Ak Parti Nazilli İlçe Başkanı Mustafa Abak’ın bu operasyonla ilgili milletvekillerine teşkilat olarak bir yaptırımı olmaması akıllarda soru işareti yarattı.

BEKİR KUVVET ERİM AÇIKLAMA YAPTI

Öte yandan Ak Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim yazılı açıklama yaptı. Erim açıklamasında şu sözlere yer verdi:

"Beni bilen bilir, Belediye Başkanlığı  yaptığım on yıl boyunca liyakat, çalışkanlık ve başarıyı ilke edindim. Rahmetli  öz babamı dahi imarla  ilgili savcılığa  verdim.  
Nazillide Kaymakamlık yapan İbrahim Küçük başarılı değildi,  bu nedenle görüşümü yetkili makamlara ilettim.

Başhekim Prof. Dr. Şafak Çalışkan  ile ilgili yeni Sağlık Il Müdürümüz   Şafak hocanın branşının  jinekolog olması nedeni ile Aydın Kadın Doğum Hastanesi'nde  daha fazla başarılı  olacağı konusunda görüş belirtti .  Ve bu konuda anlaştıklarını söyledi.  Daha sonra Şafak hoca Aydın'a gitmekten vazgeçti ve Nazilli'de normal doktor olarak çalışmak istediğini bildirdi.  
Basın Ilan Kurumu İl Başkanı Mevlüt Çamlıbel'e gelince ben Mevlüt bey ile görüştükten bir ay önce kendisi tayin istemiş.  Benim ona söylediğim; Belediye Başkanlığım süresinde hiç bir ihale ilanının ücreti peşin yatmadığı sürece yayınlanmadığını hatırlattım.
Niye önceki dönem Bozdoğan Belediye başkanın reklam ilanlarını bir yıldan fazla bir süre bedelini tahsil etmeden, yayinladın.  
Bu yapilan kamuyu zarara uğratma nedeni ile görevi kötüye kullanmadir. Bunu hatırlattım. Kendisinin bana söylediği,  kurum içinde anlaşmalık olduğunu,  bu nedenle tayin istediği.

Herkesi dinlerim,  ancak kimsenin aklıyla iş yapmam.  Doğruyu da  tek başıma kalsam da uygulamaktan çekinmem."

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2020, 23:14
banner218

banner344

banner394

banner343

banner393

google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k