banner339
banner274

Germencik'te sıcak gelişme! CHP'den başkan seçilen Fuat Öndeş, 15 Temmuz'dan 1 gün önce istifa ettiği Ak Parti'ye geri mi dönüyor?

CHP'li Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş'in Ak Parti ile dirsek temasında olduğu öne sürüldü. 15 Temmuz'dan 1 gün önce Ak Parti'den istifa eden Fuat Öndeş'in Ak Parti Aydın Milletvekilleriyle de konuyu görüştüğü öğrenildi.

Germencik'te sıcak gelişme! CHP'den başkan seçilen Fuat Öndeş, 15 Temmuz'dan 1 gün önce istifa ettiği Ak Parti'ye geri mi dönüyor?
banner448
banner451

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde CHP adayı olarak Millet İttifakından belediye başkanı seçilen Fuat Öndeş'in ittifak meclis üyeleri ve ilçe teşkilatıyla zaman zaman gerginlik yaşadığı gündeme gelmişti.

CHP'li Başkan Fuat Öndeş'in adı bu defa Ak Parti'ye geçeceği yönündeki iddialarla anılmaya başlandı.

Son olarak 18. İncir, Tarım, Kültür ve Sanat Festivalinde CHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Şehnaz Dinç ve İyi Parti Kadın Kolları Başkanı Sevcan Yeşilkaya ile tartışan Başkan Fuat Öndeş'in her iki isim için de "sizin paranızı ben veriyorum, işten çıkartın bunları" çıkışında bulunduğu ortaya çıktı. Yakın çevresine çok baskı gördüğünü söyleyen Şehnaz Dinç de geçtiğimiz günlerde istifa ettiğini duyurmuştu. Festival gecesinden sonra İyi Parti Kadın Kolları Başkanı Sevcan Yeşillaya'nın da çıkışı verildi.

Başkan Fuat Öndeş'in belediyede işe aldığı CHP'li ve İyi Partili Kadın Kolları Başkanlarını işten çıkartın talimatı sonrasında da bu defa Öndeş'in Ak Parti'ye geçeceği daha fazla konuşulmaya başlandı.

AK PARTİ İLÇE BAŞKANI İSMİNİ ANKARA'YA GÖTÜRDÜ İDDİASI
Öte yandan Ak Parti Germencik İlçe Başkanı Mustafa Bircan'ın Ankara ziyareti sırasında "Fuat Öndeş partimize geçmek istiyor nasıl bir yol izleyelim" sözleriyle gündemde.

İlçe Başkanı Mustafa Bircan'ın Ankara'dan henüz olumlu yanıt alamadığı, olumlu dönüş olması halinde Fuat Öndeş'le çalışmaya hazır olduğunu söylediği öğrenildi.

CHP'den belediye başkanı seçilen Fuat Öndeş'in belediyede özellikle Ak Partili ve MHP'li isimleri işe alması, CHP ve İyi Partili isimlere alımlarda az yer vermesi ilçe teşkilatlarını da rahatsız ettiği bildirildi.

Öndeş'in son olarak CHP ve İyi Partili kadın kolları başkanlarını işten çıkartın talimatı vermesi Ak Parti'ye geçecek iddialarını daha da kuvvetlendirdi.

Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2021, 11:18
banner218