banner313

Geleneksel Oğlak ve Çoban Şenliği 18 Mayıs'ta yapılacak

Adnan Menderes Üniversitesi Çine Meslek Yüksekokulu, Çine Belediyesi ve Çine Gelişim Vakfı tarafından düzenlenen “Oğlak ve Çoban Şenliği”nin beşincisi 18 Mayıs 2014 Pazar günü Çine’nin Kavşit köyünde yapılacak.

Geleneksel Oğlak ve Çoban Şenliği 18 Mayıs'ta yapılacak

Şenlik, çobanlık mesleğinin öneminin hatırlatılması, Anadolu kültüründe keçinin yerinin vurgulanması, keçi yetiştiriciliğinin içinde bulunduğu sorunlara dikkat çekilmesi, Adnan Menderes Üniversitesi tarafından yürütülen “Kavşit Köyü ve Yöresi Keçicilik Projesinin” tanıtılması ve projenin yürütüldüğü köylerdeki yetiştiricilerin onurlandırılması amacıyla yapılıyor.

Projedeki Damızlık Teke ve Keçilerin geçişi ve tanıtımıyla başlayacak şenlik, “En Güzel Oğlak” yarışmasıyla devam edecek, çoban türküleri, kaval dinletisi, halk oyunları gösterilerinin yanında sürpriz sanatçılarında sahne alacağı şenlik, Ayna Grubu ve Ankaralı Ayşe konseriyle sona erecek. Geçen yıllarda köftecisinden kitapçısına kadar pek çok esnafın stant açtığı, köylülerin kendi ürünlerini sattığı bir köy pazarının kurulduğu şenlik yaklaşık 15 bin kişinin katılımıyla bir fuar alanı havası içinde geçmişti. Eşiz Kavşit manzarası ve çam ağaçları altında Kavşit Yaylasında güzel bir gün geçirmek isteyen vatandaşlarımızın geçen yıllarda olduğu gibi bu yılda şenliğe büyük ilgi göstermesi bekleniyor. Çine Belediyesi’nin Çine’den ulaşımı otobüs ve minibüslerle ücretsiz olarak sağlayacağı bildirildi.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2014, 16:22
banner218
google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k