banner339
banner381
banner274

Eski Rektör Cavit Bircan, evinde çalışan hizmetlinin parasını ADÜ’ye ödetmiş

Adnan Menderes Üniversitesi’nin eski Rektörü Cavit Bircan’ın kendi konutunda ADÜ İktisadi İşletme Müdürlüğü personeli N.A.'yı haftanın 5 günü saat 10.00 ile 17.00 saatleri arasında çalıştırdığı ve kamuyu 83 bin TL zarara uğrattığı ortaya çıktı.

banner362
Eski Rektör Cavit Bircan, evinde çalışan hizmetlinin parasını ADÜ’ye ödetmiş
banner353

Aydın Aydın Menderes Üniversitesi eski Rektörü Cavit Bircan’ın YÖK’teki soruşturmasının detayları belli olmaya başladı.
Eski rektör Cavit Bircan, eşi Hatice Bircan’ı da üniversiteye öğretim görevlisi olarak almasıyla gündeme gelmişti. Konuşmalarında hadisleri, ayetleri eksik etmeyen Cavit Bircan’ın 3 yıl boyunca kendi özel konutunda yemek, temizlik ve ev işlerini yapan N.A.'nın maaş ve ssk primlerini ADÜ İktisadi İşletmeye ödettiği ortaya çıktı.
YÖK Disiplin Kurulu, Cavit Bircan hakkında yürüttüğü soruşturmada "Görevi sebebiyle veya görevi sırasında doğrudan veya dolaylı olarak her ne ad altında olursa olsun menfaat sağlamak..." disiplin fiili kapsamında konuyu değerlendirdiği öğrenildi.
İFADELERİNDE OLAYI DOĞRULADILAR
Öte yandan YÖK’ün yürüttüğü disiplin soruşturması sırasında ifadesi alınan personel N.A. ile ADÜ İktisadi İşletme Müdürü Cumali Yiğit, İktisadi İşletme Yönetim Kurulu Başkanı aynı zamanda Genel Sekreter Yardımcısı Göksel Baran ve eski rektör Cavit Bircan verdikleri ifadelere olayı ikrar etti.
YÖK disiplin kurulu Cavit Bircan’ın 83 bin 821 lira 47 kuruş kamu zararına neden olduğu kanaatine yansıttı. YÖK Disiplin Kurulu, bu suçtan ötürü Cavit Bircan’a “Kademe ilerlemesini durdurulması cezası” verirken, Göksel Baran’a da “aylıktan kesme cezası” uygulanması kararı aldı.

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2021, 11:21
banner218

banner344

banner343

google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k