banner4

Eğitime destek için dünyanın diğer ucunda konser verecek

Didim Müzik Derneği'nde hem kurucu hem de koro şefi olarak görev yapmış Necdet Kurt, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında Avustralya’da iki ayrı yerde konser verecek. Konserde elde edilecek gelir Ege Çağdaş Eğitim Vakfın

Eğitime destek için dünyanın diğer ucunda konser verecek
banner26

Necdet Kurt, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında Avustralya’da iki ayrı yerde konser verecek. Avustralya’nın Melbourne kentinde bulunan Melbourne Cumhuriyet Korosunun daveti üzerinde Necdet Kurt 25 Mayıs’ta Melbourne de sahne alacak. Yine 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında Kurt, 31 Mayısta Avustralya’nın Sydney kentinde de bir konser verecek. Konserlerini solo olarak yapacak olan Necdet Kurt, konserlerde elde edilecek gelirin, Ege Çağdaş Eğitim Vakfına bağışlanacağı öğrenildi.
Asıl mesleği inşaat müteahhitliği olan Necdet kurt Ege Üniversitesinde özel öğrenci olarak Türk Halk Bilimi yüksek lisansı yaptı ve aynı üniversiteye bağlı Türk Müziği Devlet konservatuarında Öğretim Elemanı olarak derslere girdi. Halen derleme, yazım ve müzik çalışmaları devam etmektedir.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2014, 17:35