banner4

Diva-Sen'den Feyzioğlu'na sert tepki

Diyanet ve Vakıf Çalışanları Sendikası (DİVA-SEN) Aydın İl Başkanı Necmettin Tufan, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’nu Danıştay törenindeki tutumu nedeniyle sert bir dille eleştirdi.

Diva-Sen'den Feyzioğlu'na sert tepki
banner26

Danıştay’ın 146. kuruluş yıldönümünde Metin Feyzioğlu’nun aktörlüğe soyunduğu gösterinin usul ve muhteva açısından tam bir fiyasko ile sonuçlandığını belirten DİVA-SEN Aydın İl Başkanı Necmettin Tufan, “Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, nezaketsizlikte sınır tanımadı. Ahlaki ilkeleri yerle bir eden Feyzioğlu; tiyatro gösterisini, sonraki günlerde katıldığı toplantılarda da ‘Rahatsızlık vermeye devam edeceğiz’ sözleriyle sürdürdü. İnsanın siyasi beklentileri olabilir. Mesleki ihtirasları olabilir. Siyasi muhalefetin yetersizliğinden münhasır siyaset dışı muhalefetin acizliğinin kahredici ezilmişliği halet-i ruhiyesine sirayet etmiş olabilir. Beceriksizlik, ümitsizlik, çaresizlik Feyzioğlu ve fikirdaşlarını fazlasıyla örselemiş olabilir. Bunların hiçbirisi Feyzioğlu ve gibilerine ‘edepsizlik’ serbestisi tanımaz. Danıştay toplantısı sonrası programlarda, rahatsızlık vermeye devam edeceğini söyleyen Feyzioğlu, belli ki Danıştay toplantısına henüz katılmadan, zihninin köşesinde programı sansasyonel hale getirmek varmış. Başarabilmek için de konuşmasının son dakikasına kadar bütün teamülleri zorlayarak çaba sarf etmiş, neticede maalesef muvaffak olmuştur” dedi.

Feyzioğlu’nun TBB Başkanı sıfatıyla bağdaşmayan davranışlar sonucu, objektiflikten uzak söylemleriyle kürsüyü ihtiraslarına kurban olduğunu savunan Tufan, “Sonraki konuşmalarından anlıyoruz ki; şahısta ‘edepsizlik’ yapma niyeti toplantıdan önce mevcuttu. Kürsüdeki beden dili ve söylemleri talebe-öğretmen öykünmesini çağrıştıran kabalıktı. Süreyi ev sahibinden fazla kullanma nezaketsizliği, askari ahlak kurallarından yoksundu. ‘Bitiriyorum bitiriyorum’ demek suretiyle yapmış olduğu densizliğin kendisi de farkında olan hatip, konuşmasını bir türlü bitirmeyerek katılımcıların vaktini çalmanın nezaketsizliğini göstermiştir. Üzerine vazife olmayan siyasi söylemleri dillendirerek asıl niyetini çirkin bir şekilde ortaya koyan şahıs, Hükümete ve Devlet erkanına ‘ayar çekme’ talihsizliğine yeltenmiştir. Ama şunu yine hesaba katamamıştır; bu ve benzeri ‘ayarcı’, ‘ayarsızlar’ hak ettiği cevabı anında alacak; halkımız da zamanı gelince onlara bir güzel ‘ayar’ çekecektir” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2014, 21:52