banner4

Didim Ticaret Odası meslek komiteleri toplandı

Didim Ticaret Odası Meslek Komiteleri toplantısı yapıldı. Toplantıda Didim ile ilgili sorunlar ele alınırken komite toplantısında Didim’e yapılacağı ileri sürülen Cezaevi’de masaya yatırıldı.

Didim Ticaret Odası meslek komiteleri toplandı
banner26

Didim Ticaret Odası Meslek Komiteleri toplantısı yapıldı. Toplantıya Oda Meclis Başkanı Hilmi Yıldırım, Oda Yönetim kurulu başkanı Şaban Üstündağ, Meclis üyeleri ile komite temsilcileri katıldı. Toplantıda konuşan Didim Ticaret Odası Meclis Başkanı Hilmi Yıldırım meslek komitelerinin 6 ayda bir toplanması gerektiğini belirterek bu toplantılarda sorunların ele alındığını söyledi. Yıldırım Didim’in bir turizm kenti olması gerekirken İnşaat kenti konumunda olduğunu belirtti.

Ardından söz alan Meclis üyeleri Meslek komitelerinin seçimlerden sonra toplandığını ve belli kararlar alındığını fakat komite üyelerinin bu kararları uymadığından toplantıların yapılmadığını ileri sürdüler. Toplantıda ayrıca Didim’e Cezaevi yapılacağıyla ilgili kamuoyunda ortaya atılan iddialarla ilgili de meclis ve komite üyeleri düşüncelerini dile getirirken Cezaevi yerine Didim’in bekleyen ve yapılması gereken projelerin hayata geçirilmesi gerekliliği dile getirildi.

Oda Başkanı Şaban Üstündağ Cezaeviyle ilgili olarak Kaymakamlığa bir dilekçe yazıldığını söylerken konuyla ilgili de Didim’de imza kampanyasının başlatılacağını ifade etti.

Ticaret Odası Meclis Üyesi Hikmet Atilla komite toplantısının çağrılma yöntemini yanlış olduğunu ifade ederek 53 kişinin olması gereken toplantıya 20 kişinin katıldığını söyledi.

Didim’in bir turizm kenti olduğunu ve 12 ay turizmin yapılması için turizm için gerekli altyapının hazırlanması gerektiğini belirten Meclis üyesi Hikmet Atilla Turizm tahsis edilen arazilerle ilgili çalışma yapılması gerektiğine dikkat çekti.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2014, 16:35