banner83

Didim'e düşen ateş yürekleri dağladı

Manisa’nın Soma ilçesinde meydana gelen maden faciasında hayatını kaybeden Didimli işçi Erdal Demirel, Didim Cemevi’nde düzenlenen törenin ardından son yolculuğuna uğurlandı.

Didim'e düşen ateş yürekleri dağladı
banner94
banner26

4 yıl önce kardeşleri Murat Demirel ve Cengiz Demirel ile Soma'daki kömür madeninde işe başlayan Erdal Demirel, eşini ve 3 yaşındaki oğlunu ise ailesinin yanına bıraktı. Kardeşlerden Cengiz Demirel 4 ay sonra işten ayrılırken, Erdal Demirel ve diğer kardeşi Murat çalışmaya devam etti. Maden faciasının olduğu gün gündüz vardiyasında olan Erdal Demirel, yaşanan faciada hayatını kaybetti. Erdal Demirel'in cenazesi, babası Hüseyin Demirel tarafından teslim alınarak Aydın’ın Didim ilçesine getirildi. 5 çocuğundan birini kaybetmenin üzüntüsünü yaşayan baba Hüseyin Demirel, "İşçi olarak 4 senedir çalışıyordu. Haberi saat 19.00'da televizyonlardan öğrendik. 3 gündür bekledik, bulamadık. En son dün gece saat 02.00'de bulundu. Cenazemizi aldık. Vardiyasından çıkmasına 5 dakika kala bu olay meydana gelmiş" dedi.

Demirel’in cenazesi Didim Cemevi’nde düzenlenen törenin ardından son yolculuğuna uğurlandı. Cenazeye Didim Kaymakamı Ersin Emiroğlu, Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay, Didim İlçe Emniyet Müdürü Ömür Candemir ve çok sayıda vatandaş katıldı. 3 yaşındaki oğlu Hüseyin'i geride bırakan Erdal Demirel’in tabutuna son kez sarılan eşi Ayfer Demirel sinir krizi geçirdi. Olay yerinde bulunan sağlık görevlilerinin müdahalesi ile kendine gelen genç kadının, “Gitme dedim, gitme Erdal mezarın olacak o maden dedim. ‘Her şey çocuğum için’ dedi ve gitti. Ben şimdi her akşam babam gelsin diye bekleyen oğluna ne diyeceğim Erdal” diyerek ağıt yakması yürekleri dağladı. Erdal Demirel’in cenazesi, cemevinde alınan helalliğin ardından Didim Asri Mezarlığı’na defnedildi.

didime-dusen-ates-yurekleri-dagladi1.jpg

didime-dusen-ates-yurekleri-dagladi2.jpg

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2014, 22:20

banner102