banner116
banner92

Didim'den engelliler ve aileleri kahvaltıda ağırlandı

10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Engelliler Haftası etkinlikleri çerçevesinde Didim Belediyesi’nin katkılarıyla Didim ve Yöresi Engelliler Derneği üyelerine Belediye Çay Bahçesi’nde kahvaltı verildi.

Didim'den engelliler ve aileleri kahvaltıda ağırlandı
banner94
banner26

Engelli vatandaşlar ve aileleri tarafından önceki yıllara göre daha fazla katılımın olduğu gözlenen etkinliğe; Kaymakam Ersin Emiroğlu ve eşi 1001 Sevgi Gönüllüleri oluşumu öncüsü Zeynep Emiroğlu, Didim Garnizon Komutanı M. Alper Köseoğlu, Didim Belediye Başkanı A.Deniz Atabay, İlçe Emniyet Müdür Ömür Candemir, Meclis Üyesi Erdal Baylan, AK Parti Didim İlçe Başkanı Cenk Ünlü, Meclis Üyesi Ali Bakay ile İlçe yöneticileri ile Dernek Başkanı Bedri Altıntaş ve eşi, ile Didim Kent Konseyi Gönüllüler Çalışma grubu üyeleri ile Happy Hands grubu üyeleri ile Engelli vatandaşlar ve aileleri katıldı.

“ÇARŞAMBA GÜNÜ EN BÜYÜK GÜNÜMÜZ OLACAK”
Etkinlikte ilk konuşmayı yapan Didim ve Yöresi Engelliler Derneği Başkanı Bedri Altıntaş konuşmasında Engelliler haftasındaki etkinliklerden bahsederek “ Dünya Engelliler haftasını açılışını başlatıyoruz. Çarşamba günü en büyük günümüz olacak. 8 yıldır faaliyet gösteren derneğimizi en büyük günü.. Şimdiye kadar hedeflediğimiz orta vadeli hedefimizi ulaşmış olacak. Kaymakamlık belediye ve bin bir sevgi gönüllülerin katılımıyla parkın açılışını yapacağız. Yapılan etkinliklerle Engelli minibüsümüzü aldık ve şu an Didim’de... Biz buraya nasıl geldik?. 3 Aralık’ta bu başladı ve bin bir sevgi gönüllüsünü başlattık ve Kaymakamımızın eşi Zeynep Emiroğlu’nun öncülüğünde başlattık ve bunu başardık. Bunda da en büyük pay Zeynep Emiroğlu’na ait. Ben kendisine çok teşekkür ediyorum. Bu parkta amacımız birlikte engelsiz bir yarını düşünmek; bu çerçevede bu etkinliğimizi yapan geçmiş belediye başkanımıza ve şu anki Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. İlçe Belediyelerinin engelli aracı bulundurma mecburiyeti var. Biz de aracımız aldık. Bu konuda başkanımız tereddütsüz şekilde ne yapılacaksa talimatını veriyor kendisine teşekkür ediyoruz.”dedi.

“ÖNEMLİ OLAN BEYİNLERDEKİ ENGELLİ KALDIRMAK”
Belediye Başkanı A.Deniz Atabay ise Bin bir Sevgi Gönüllüleri oluşumunun yaptığı çalışmaları överek konuşmasını yaparken “Fazla şey söylemeye gerek yok her şey ortada; Bedri beyin kendisiyle uzun süre Turizm derneğinden çalıştık. Nasıl yapıcı şeyler yaptığını biliyorum. Önemli olan beyinlerdeki engelli kaldırmak; Bedri bey bunu kaldırdı. Gözlerimizin önündeki perdeyi kaldırdı. Fiziki anlamdaki şeyler bir şekilde yapılıyor ve kendisine teşekkür ediyorum. Onun için kurumlar görevlerini yapacak. Sayın Zeynep hanımın başarınızı gıpta ile takdir ediyorum. Ben melekleri hep gökyüzünden olduklarını zannederdim gördüm ki yerde de varmış. Ben kendisine teşekkür ediyorum. Sayın Kaymakamımız alınmasın onu ikinci plana bıraktım. Hanımlar ve gençler toplumun itici güçleri.. Sayın Kaymakamımızın koordinatörlük çalışması ve bir takım maddi engeller için yaptığı başarı takdire şayandır. Bazı yapılan eserler insanların gönlünden taht kuruyor. Ben İlçe Kaymakamı olarak değil insani olarak Emiroğlu çiftine teşekkür ediyorum. Ayrıca İlçemizde bulunan Hapy Hands grubuna da teşekkür ediyorum. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.”dedi.

“HERKESİN ART NİYETSİZ YAPTIĞININ BİR GÖSTERGESİ;
Bin bir Sevgi Gönüllüleri oluşumunun öncüsü Zeynep Emiroğlu ise konuşmasında 3 Aralık’tan bu yana güzide topluluk için bir şeyler yapmaya çalıştıklarını belirterek “Şükür ki sizler için siz özel insanlar için bir şeyler ortaya çıkardık. Ben bunun başında itici güç olmuş olabilirim ama bu eser herkesin eseridir.”dedi.

Emiroğlu bu süreç sonrasında 17+1 Engelli minibüsü aldıklarını, Engelliler Derneği binasını kurduklarını ve son olarak ta Binbir Sevgi Gönüllü parkı yaptıklarını belirterek “Herkes üzerine düşen görevi art niyetsiz yaptığının bir göstergesi; ben sizlerle gurur duyuyorum. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız.”dedi.

Didim Kaymakamı Ersin Emiroğlu ise konuşmasında “Çalışmanın azmetmenin sonuçlarını aldığımız bir gündeyiz. Az önce her şey çok güzel izah edildi. Bu konuda işin mimari eşim yoldaşım Zeynep hanımdır. Kendisine teşekkür ediyorum. Zeynep hanımın hedefleri niyetleri büyük oldu. Siz Didimliler bu niyete ortak oldu el verdi gönül verdi. Çarşamba günü bunu tüm Didim’e Aydın ve Türkiye’ye anlatacağız. Burada siz Didimlilerin katkısı büyük.. Başkanım diyor Zeynep hanım sizden daha çok katkı sağladı ama Başarılı yönetici başarılı şekilde iş yaptırandır başkanım.. Biraz tecrübe siz şu an yenisiniz ileri de siz de bunu yaptırdığımızda bunun hazzını varacaksınız. Bu süreçte Bedri bey çok çalıştı. Biz onlar sayesinde bu hayatın kıymetini anlayabiliyoruz. Bizler onlar olmasa varlığımızın kıymetini bileceğiz. Engelli parkının yapılması için, Engelli minibüsün alınması için herkesin katkıda bulunabilmesi önemli; İlçemizde yaşayan Engelli vatandaşlarımız bu olaya katkı sağlamak için kostüm giyerek şehri de bağış topladılar. Ben kendilerine teşekkür ediyorum. Önümüzdeki süreçte sadece engelli vatandaşlar için değil her şeyin gelişmesi için hep birlikte olalım.”dedi.

Konuşmaların ardından Engelli bireyler çalınan müzik eşliğinde doyasıya eğlendi.

20140512aw087734_01.jpg

20140512aw087734_02.jpg

20140512aw087734_05.jpg

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2014, 14:04
banner118