banner116

Didim'de yeraltı çöp konteynırları hizmete girdi

Didim de Çevrenin korunması, görüntü kirliliğinin önüne geçilmesi ve temiz cadde ve sokakların yaratılması amacıyla Didim Belediyesince uygulamaya sokulan yer altı çöp konteynırları devreye girdi.

Didim'de yeraltı çöp konteynırları hizmete girdi
banner94
banner26

Didim Belediyesince geçtiğimiz yıl ihalesi yapılan yapım ve kullanım çalışmaları tamamlanarak Mayıs ayı itibariyle belirlenen 100 ayrı noktada hizmete sokulan yer altı çöp konteynırları halka hizmet vermeye başladı. Uygulamanın başlamasıyla birlikte eski çöp konteynırları kaldırıldı. Uygulamanın başlamasına rağmen halkın eski alışkanlıklarını bırakmadığı ve bazı yerlerde çöplerin halen konteynırın yanına bırakıldığı da gözlerden kaçmadı. Didim Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri konteynır dışına bırakılan çöpleri de toplarken konteynırın etrafının ilaçlanarak temizlendi.
Yeni çöp konteynırları için alınan araçtaki işlemler uzaktan kumanda sistemi ile yapılırken boşaltma işlemi yaklaşık olarak 7 dakika sürdüğü, 1 buçuk ton kapasiteli çöp konteynırlarının yaz aylarında ise her gün 1 sefer boşaltılabileceğini öğrenildi.

Didim Belediyesi yetkilileri, yeni çöp konteynırları için konteynır üzerine bilgilendirici yazılar yapıştırdığı görülürken, çöplerin kapaktan içeriye atılması yanıcı ve geri dönüşüm maddelerin konteynıra atılmamasını istedi.

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2014, 09:41
banner118