banner83

Didim AK Parti cezaevine karşı

AK Parti Didim İlçe Başkanı Cenk Ünlü, Didim’i ilgilendiren ortak konularda sağduyu ile hareket edilmesi gerektiğini belirtti.

Didim AK Parti cezaevine karşı
banner94
banner26

AK Parti Didim İlçe Başkanı Cenk Ünlü, yaptığı açıklamada; “Hepinizin bildiği üzere Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı Didim Malmüdürlüğünden ilçemiz sınırları içinde yer alan 1662 parsel üzerinde açık cezaevi yapmak amacıyla 28 Ekim 2013 tarihinde tahsis talebinde bulunmuştur. Öncelikle belirtmek isterim ki; söz konusu proje Didim’e ceza vermek amacıyla başlatılmış bir proje değildir. Kamu kurumları kendi faaliyet alanlarında toplumun ihtiyaçlarına cevap verebilmek için gerekli planlamaları ve faaliyet alanlarıyla ilgili yatırımları düzenlemek durumundadır. Adalet Bakanlığı da tüm Türkiye’de olduğu gibi Aydın’da da hizmet altyapısını güçlendirmek için yeni adliye saraylarını ve ceza infaz kurumlarını planlamaktadır. Söz konusu Bakanlığımız bu rutin çalışmaları içinde kendi tasarrufunda kullanılmak üzere; Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı kanalıyla Didim Mal Müdürlüğünden yer tahsisi için talepte bulunmuştur. Bu süreç neticesinde çeşitli kamu kuruluşlarından tahsisle ilgili görüş alınmıştır ve süreç devam etmektedir, kesinlik kazanmış değildir” dedi.

"TURİZM KENTİ İMAJI ZEDELENİR"
Konudan Mayıs ayı başında haberdar olduklarını ve Didim’de ki Sivil Toplum Kuruluşları, Ticaret Odası ve Kent Konseyi ile görüş alışverişinde bulunarak İlçe Kaymakamı Ersin Emiroğlu’nu ziyaret ettiklerini ifade eden Ünlü “Konuyu İl Başkanımız ve Aydın Milletvekillerimizle ivedilikle ele alıp değerlendirdik. AK Parti Hükümetinin yoğun çalışmaları neticesinde Didim’e ‘Turizm Kenti’ unvanı kazandırılmıştır. Didim’de yapılacak olan açık cezaevi projesinin, ilçemiz ekonomisine katkı sağlayacağı düşünülse de, ‘Turizm Kenti’ imajını zedeleyeceğinden; başta Milletvekillerimiz ve İl Başkanımız olmak üzere; tüm teşkilatlarımız söz konusu cezaevi projesinin Didim’de yapılmasına olumsuz bakmaktadır. Bu konuda Aydın Milletvekillerimiz gerekli çalışmayı başlatmış olup, ilgili Bakanlığımızla temas halindedir” dedi.

didim-ak-parti-cezaevine-karsi.jpg

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2014, 18:29

banner102