banner339
banner274

Demokrasi şehidi Adnan Menderes’in ismi İncirliova’da yürüyüş yoluna verildi

İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya Demokrasi Şehidi Adnan Menderes’in isminin şimdiye kadar ilçede hiç bir sokak, cadde ve benzeri yerlere verilmemesine duyarsız kalmadı. 

banner362
Demokrasi şehidi Adnan Menderes’in ismi İncirliova’da yürüyüş yoluna verildi
banner353

İncirliova Mart ayı Belediye Meclis toplantısında Belediye Başkanı Aytekin Kaya yapımı devam eden yürüyüş yoluna Adnan Menderes isminin verilmesini önerdi. Yapılan oylamada meclis üyeleri başkan Kaya’nın önerisini kabul etti. 
İNCİRLİOVA’DA BİR İLK 
İncirliova İkizdere çayı ve Toki evleri arasında yer alan yürüyüş yoluna Merhum Başbakan Adnan Menderes’in isminin verilmesine karar verildi. 
Merhum  Adnan Menderes’in isminin bu güne kadar İlçenin  hiçbir yerinde olmadığını belirten Belediye Başkanı Aytekin Kaya “Kaç hükümet değişti, belediyeyi soldan, sağa bir çok parti kazandı ancak hiç biri Adnan Menderes’i hatırlamadı. Yanlış anlaşılmasın suçlama anlamında söylemiyorum demek ki bize kısmet olacakmış. Biz de anısını yaşatmak için Adnan Menderes’in ismini yürüyüş yolumuza verdik. Bununla ilgili kararı meclis toplantımızda aldık. Önergemizi destekleyen tüm meclis üyelerimize teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2021, 23:21
banner218

banner344

banner343

google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k