banner158

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşen Özlem Çerçioğlu'ndan ilk açıklama

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Büyükşehir Belediye Başkanları Toplantısı sonrasında konuştu. Başkan Çerçioğlu, toplantının olumlu geçtiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşen Özlem Çerçioğlu'ndan ilk açıklama
banner176

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Büyükşehir Belediye Başkanları Toplantısı düzenlemişti. Erdoğan, şehirlere ve oralarda yaşayan insanlara yapacakları tüm hayırlı çalışmalarda belediye başkanlarının yanında olacağını bildirdi.

Türkiye'nin çok partili hayata geçtiği 1946'dan beri ülkedeki her seçimin bir demokrasi şöleni havasında yapıldığını belirten Erdoğan, 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimleri'nin de aynı coşkuyla tamamlandığını, bu seçimlerde 30'u büyükşehir, 51'i il, 922'si ilçe, 386'sı belde olmak üzere toplam bin 389 belediye başkanının milletin teveccühüyle göreve başladığını söyledi.

Parti ayırımı olmaksızın belediyelerin tamamının durumunu yakından bildiklerini vurgulayan Erdoğan, "Neredeyse tüm belediyelerimiz mali sıkıntı yaşıyor. Belediyelerin bugün içinde bulunduğu durumun sistemden de uygulamadan da kaynaklanan sebepleri var. Bu ülke 81 vilayetinin tamamıyla hepimizin olduğuna göre bu sorunların tespiti ve çözüm yollarının bulunması da bizlerin ortak sorumluluğudur." diye konuştu.

ÇERÇİOĞLU'NDAN İLK YORUM

banner175
Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Beştepe'deki toplantı sonrasında ilk açıklamayı Aydınpost'a yaptı. Başkan Çerçioğlu, toplantının verimli geçitğini kaydederek, "Sayın Cumhurbaşkanımıza Aydın'ın sorunlarını içeren dosya sundum. Kendisi de bizzat ilgileneceğini söyledi. Toplantı verimli geçti. Kendisine teşekkür ediyoruz" dedi.

KİMLER KATILDI?

Toplantıya 30 büyükşehir belediye başkanından 29'u katıldı. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, mazereti dolayısıyla toplantıya katılamadı.

Toplantıda, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turan, İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan ve Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetim Politikaları Kurulu üyeleri de yer aldı.

Aydınpost ANDROID'de TIKLA YÜKLE! Aydınpost APPSTORE'da TIKLA YÜKLE!

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2019, 20:06
banner172