banner339
banner313

CHP'li Metin Lütfi Baydar, "Cumhurbaşkanı Aydın'a niye gelemiyor" diye sordu

CHP Aydın Milletvekili Metin Lütfi Baydar, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Aydın Mitinginin iptal edilmesine ilişkin yazılı açıklama yaptı.

CHP'li Metin Lütfi Baydar,
banner401
banner427

Metin Lütfi Baydar açıklamasında şu sözlere yer verdi:

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 26 Şubat 2017 Pazar günü her seçimde mağlup oldukları Aydın’a gelerek durumu değiştirme çabasına girecekti. Ancak ne olduysa hiçbir gerekçe açıklanmadan Aydın mitingi iptal ettirildi. Tabi ki nedenini henüz bilmiyoruz. Ancak Aydınlı hemşerilerim getirilmek istenen “tek adam rejimi”nin farkında.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Aydın'daki yapacağı miting, AKP Aydın milletvekilleri ile il örgütünün hazırlıklı olmaması ve halkı toparlayamadıkları için mi iptal ettirildi? AKP örgütünün yeterli çalışmayı yapmaması ve  her seçimde Aydın’da yenilgi aldıkları için mi iptal ettirildi?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın birçok ilde olduğu gibi Aydın’da da miting düzenleyeceği zamanlarda AKP milletvekilleri ve örgütünün baskı ve zorlamasıyla kamu görevlilerinin, taşeron işçilerin, öğrencilerin miting alanına getirildiklerini biliyoruz. Bu yaptırım Aydın halkında ters tepki oluşturuyor. Çünkü Aydınlılar baskıya ve zorlamaya karşı dik durur, özgürlüklerine sahip çıkarlar. Aydınlılar, 15 yıldır bu ülkeyi kimin yönettiğinin ve bu nedenle ülkenin ne hale geldiğinin gayet farkında. En temel hak olan yaşam hakkının hiçe sayıldığı, işsizliğin arttığı, yanlış dış politikalar sonucu askerlerimizin şehit olduğunun farkında.  Geldiğimiz süreçte sadece Aydınlılar değil ülke genelindeki yurttaşlarımızın çoğu bu bilinçte artık.

 

 

 

Aydınpost ANDROID'de TIKLA İNDİR!   Aydınpost APPSTORE'da TIKLA

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2017, 16:12
banner218