banner158

CHP Aydın Gençlik Kolları'ndan açıklama

Chp Aydın Gençlik Kolları Başkanı Avukat Yılmaz Tilki bir basın açıklaması yayımladı.

CHP Aydın Gençlik Kolları'ndan açıklama
banner152

Açıklama şöyle:

24 Haziran seçimlerinde halkını düşünen, önemseyen bir kimliğe bürünmüşcesine rol yapan iktidar partisi, seçim sonrası yine halkın yakasına yapıştı. 

Devleti aile şirketine çevirenler yine boş durmadı ve gözlerini asgari ücretle geçinen, yoksullukla boğuşan halkın cebine dikti. Elektrik ve doğalgaza yapılan zamlarla resmen halka bir darbe daha vuruldu.

Türkiye’de hayatını idame ettirmekte zorlanan, ay sonunu nasıl getireceğini kara kara düşünen vatandaşlarımız bu zamlarla nasıl başa çıkacak ? Bu zamların amacı nedir? 

Ülkenin ekonomik krizde olduğunu artık sağır sultan bile duymuşken israf harcamalarını neden halkımızın üstüne yıkarak geçiştirmeye çalışıyorsunuz? Sizler sefanızı sürerken bu halk neden cefa çekiyor ve bu halkın üstüne neden bu kadar geliyorsunuz? 

Saray rejimi şatafatlı ve lüks yaşamına devam ederken kaç ocağın ışığı sönüyor bilmiyor, vatandaşın huzurunu ve refahını düşünmüyorsunuz. 

Yapılan zamların devamı gelecek biliyoruz ancak birazda asgari ücrete, emekli maaşlarına zam yapsanız da halkımızın daha müreffeh bir hayat sürmesini sağlayabilseniz. 

Chp Aydın Gençlik Kolları olarak Akp iktidarına açık çağrımızdır; Yapılan zamları derhal iptal edip, kamu yararı uyarınca halkın refahını ve selametini düşünerek indirimlere gidilmesini arzu ediyor, gereğini yapmanızı ivedilikle bekliyoruz. 

 

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2018, 19:27