banner158

Büyükşehir Belediyesi, madenciler için Söke'de lokma döktürdü

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Soma’da elim kaza sonucu hayatını kaybeden maden işçilerinin anısına lokma döktürüyor.

Büyükşehir Belediyesi, madenciler için Söke'de lokma döktürdü
banner152

Aydın’ın tüm ilçelerinde gerçekleştirilen lokma hayrı Söke’de yapıldı. Söke Çarşamba Pazar yeri yanına kurulan stantta kaybettiğimiz maden işçileri için lokma döküldü, vatandaşlara dağıtıldı. Lokma hayrı, Sökeliler tarafından büyük takdir topladı. Aydnı Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nu lokma hayrından dolayı takdir eden sadece Sökeliler olmadı, Söke’ye gelen Hollandalı turistlerinde de takdiri kazanıldı. 

Lokma dökülen alandaki pankartta yazılanları merak eden Hollandalı turistler yazılanları ve lokmanın dökülüş sebebini öğrenince; kendilerinin de yaşanan feleketi yakından takip ettiklerini ve çok üzüldüklerini ifade etti. Gerçekleştirilen lokma hayrı ve anlamının da güzel olduğunu dile getiren Hollandalı turistler, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nu da tebriklerini stantta yer alan CHP Aydın İl Yöneticisi Fatih Akkentli’ye iletti.

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2014, 16:21
banner94