banner4

'Buharkent halkı hizmetin en iyisine layık'

AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem, “Buharkent halkı hizmetin en iyisine layıktır” dedi.

'Buharkent halkı hizmetin en iyisine layık'
banner26

Buharkent’te 01 Haziran 2014 Pazar günü belediye başkanlığı seçiminin yenileneceğini hatırlatan Mehmet Erdem, “Belediye Başkan Adayımız Mehmet Erol ve AK Parti Teşkilatı çalışmalara hızlı bir şekilde başladılar. AK Parti İl Başkanlığı'nın yaptığı program çerçevesinde AK Parti Aydın Milletvekilleri ve İl yönetim kurulu üyeleri de Buharkent'teki seçim çalışmalarını sürdürmektedirler. Buharkent'in sorunlarını biliyoruz ve bu sorunları çözecek olan da AK Parti kadrolarıdır. Buharkent'in her bakımdan büyümesi ve gelişmesi için Ak Parti Aydın Milletvekilleri, İl ve İlçe Teşkilatları ve tabi ki Belediye Başkanımız olacak olan Mehmet Erol Kardeşimiz ile el ele verip çalışacağız. Buharkent'ten Aydın Büyükşehir Meclisi'ne iki AK Parti'li üye seçildiler. Bu iki AK Parti'li üye ile birlikte Mehmet Erol Kardeşimiz tam bir takım olarak Buharkent'in menfaatlerini Büyükşehir Meclisi'nde savunacaklar. Yine Buharkent'in Ankara'dan, yani AK Parti Hükümetinden isteklerini bizler hep birlikte takip edeceğiz. Buharkent halkı hizmetin en iyisine layıktır” dedi.

“BUHARKENTLİNİN TALEPLERİNİ TESPİT ETTİK”
Buharkent ilçe merkezi ve mahallelerde yaptıkları çalışmalarda halkın isteklerini tespit ettiklerini kaydeden Erdem, “Buharkent halkı öncelikle Adnan Menderes Üniversitesi'nin bir biriminin ilçede hazır bulunan binada açılmasını istiyor. Bu konuda ADÜ Rektörü Sayın Mustafa Birincioğlu ile yaptığımız görüşmeler olumlu seyretmektedir. Bu konuyu sonuna kadar hep birlikte takip edeceğiz. Buharkent ilçe merkezinde Denizli Karayolu üzerinde bir yaya üst geçiti yapılması elzemdir. Yine Kızıldere Mahallesi bölgesinde cep kavşak yapılması ile Ortakçı ve Feslek Mahalle kavşaklarına ışıklı uyarılar konulması gereklidir. Bu konuları gerek Karayolları Bölge Müdürlüğü ile gerekse Ulaştırma Bakanımızla yapacağımız görüşmelerle takip edeceğiz. Tarım açısından çok önemli olan Cindere Barajı'ndan Yenicekent kapalı sistem sulama sisteminin projelendirilmesini sağlayacağız. DSİ Bölge Müdürü Sayın Kaya Yıldız ile yaptığımız görüşmede 2014 sonu gibi proje yapımının başlayacağı müjdesini verdi. Gençlik Spor İl Müdürlüğü'nün hizmetleri olarak Ortakçı, Savcıllı ve Kızıldere mahalleri için futbol halı sahalar yapılacaktır. Ayrıca Buharkent Merkezdeki futbol sahasının çimlendirilmesi ve yenilenmesi de gerçekleştirilecektir.

Buharkent Organize Sanayi Bölgesi'nin hayatiyet kazanmasını sağlamak istiyoruz. Buharkent'te yaşayan gençlerimize iş imkanı oluşturacak yatırımların OSB'de yapılması çok önemlidir. Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü bu konuda çalışmalara başlamıştır. Konuya Sayınn Valimiz Erol Ayyıldız da hassasiyetle eğilmektedir. Taze incir üretim merkezi olan Buharkent İlçemizde bir soğuk hava ve şoklama tesisi kurulması ekonomiye önemli katkı sağlar inancındayız. Bu konuda yatırım yapmak isteyen yatırımcılara Tarımsal ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu, Güney Ege Kalkınma Ajansı veya Tarım Bakanlığı kırsal kalkınma işletme kurma desteklerinden faydalanmaları için sonuna kadar yardımcı olacağız” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2014, 13:24