banner339
banner313

Bıçakladığı kişiyi arabayla gezdirip, ölüme terk etti

Aydın merkez Efeler ilçesinde 4 gündür kayıp olarak aranan Özkan Bartal, eski bir ahırda 20 yerinden bıçaklanarak öldürülmüş olarak bulundu.

Bıçakladığı kişiyi arabayla gezdirip, ölüme terk etti
banner341

Bartal’ı bıçakladıktan sonra gasp ettiği aracıyla saatlerce gezdirip ölüme terk eden zanlı Gökhan Atılgan, öldürdüğü kişinin kredi kartından yüklü miktarda para çekince yakalandı.

videoizle.jpg
Edinilen bilgiye göre; Aydın merkez Efeler ilçesinde özel bir rehabilitasyon merkezinin sahiplerinden olan Özkan Bartal’dan (25) 09 Mayıs 2014 tarihinden itibaren haber alamayan yakınları aynı günün akşamında kayıp başvurusunda bulundu. Ailesi, polis ve jandarma ekiplerinin her yerde aradığı Bartal’ın kredi kartından yüklü miktarda nakit çekildiğinin banka tarafından babasına mesaj olarak bildirilmesinin ardından polis ekipleri harekete geçti. Nakit çekiminin yapıldığı Kuşadası’ndaki banka şubesinin güvenlik kamerası kayıtlarını inceleyen güvenlik güçleri, ATM’den para çeken şüpheli Gökhan Atılgan’ı (24) Bartal’a ait 09 EU 792 plakalı araç ile Kuşadası’nda gezerken yakaladı.
Kuşadası’nda gözaltına alınarak sorgulanmak üzere Aydın Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne getirilen Gökhan Atılgan, cinayeti kendisinin işlediğini itiraf etti. Cinayeti nasıl işlediğini ayrıntılarıyla güvenlik güçlerine anlatan Gökhan Atılgan, cinayeti Bartal’ın eşiyle görüşmesi nedeniyle işlediğini iddia etti.

EŞİNE YARDIM EDİNCE ÇILGINA DÖNMÜŞ
İddia göre; tartışma yaşadığı ve 2 ay evden uzaklaştırma cezası aldığı eşi B.A’nın daha önceden tanıdığı Özkan Bartal’dan yardım istediğini öğrenen Gökhan Atılgan, durumu öğrenince çılgına döndü. Telefonla Bartal’a ulaşan Gökhan Atılgan, buluşma talep etti. İncirliova’da yaşayan Gökhan Atılgan, merkez Efeler ilçesinde buluştuğu Bartal’ın aracına bindi. Bir süre şehir merkezinde dolaşan ve tartışmaya başlayan Gökhan Atılgan, üzerinde taşıdığı bıçağı aracı kullanmakta olan Bartal’a sapladı. Aracın stop etmesi üzerine yaralı sürücüyü arka koltuğa atan Gökhan Atılgan, kanlar içindeki yaralıyı bir kaç kez daha bıçakladıktan sonra direksiyona geçip şehir turuna devam etti.

ARABAYI DURDURUP BIÇAKLAMAYI SÜRDÜRDÜ
Efeler’den yola çıkarak İncirliova ilçesine hareket eden Gökhan Atılgan, yolda aracı durdurarak yaralının cüzdanı aldı. Kredi kartlarının şifresini öğrenmek isteyen ancak olumsuz cevap elan Gökhan Atılgan, Bartal’ı bıçak darbeleri vurmaya devam ettiği yaralıdan şifreleri zorla öğrendi. Acılar içinde kıvranan yaralının feryatlarından rahatsız olan zanlı, Bartal’ı aracın bagajına kilitledi. Germencik ilçesine doğru yoluna devam eden Gökhan Atılgan, Bartal’ın bagajı açamaya çalışması üzerine aracı durdurarak yaralıyı tekrar arka koltuğa yatırdı. Birkaç kez daha bıçakladığı Bartal’ın hareketlerine sinirlenen Gökhan Atılgan, bir süre daha yola devam ettikten sonra araçtan indirerek Germencik yakınlarındaki Ömerbeyli Mahallesindeki eski bir ahırda ölüme terk etti.

ARACI TEMİZLEYEREK, KARTI KULANDI
Yaraladığı Özkan Bartal ile saatlerce yolculuk yapan ve daha sonra kaderine terk eden Gökhan Atılgan, gasp ettiği araç ile Kuşadası’na geldi. Aracın içerisindeki ve bagajındaki kan izlerini temizleyen Gökhan Atılgan, 3 gün sonra cebindeki parası bitince, Bartal’a ait kredi kartıyla bir banka şubesinin ATM cihazından yüklü miktarda nakit para çekti.

YARALI OLARAK BIRAKTIĞI YERİ TARİF ETTİ
Gökhan Atılgan, gasp ettiği araç ve bıçakladığı kişiye ait paraları harcarken polis tarafından gözaltına alındı. Asayiş Şube Müdürlüğü’nde sorgulanan Gökhan Atılgan, Bartal’ı bıçakladıktan sonra terk ettiği ahırı polislere tarif etti. Şüphelinin ifadesi üzerine Ömerbeyli’deki ahıra ulaşan polis ekipleri, 4 gündür kayıp olarak aranan Özkan Bartal’ı 20 yerinden bıçaklanarak öldürülmüş halde buldu. Sorgusu tamamlan Gökhan Atılgan, öğleden sonra Aydın Adliyesine sevk edildi. Zanlının olayın ardından gasp ettiği araç geniş çaplı incelemeye alınırken; Bartal’ın cesedi otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumuna gönderildi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

20140513aw088803_03.jpg

20140513aw088803_04.jpg

20140513aw088803_05.jpg

20140513aw088803_06.jpg

 

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2014, 16:39
banner218

banner344

banner343

google-site-verification=XM_gwNkBaKM19LDHoKaTOmBzvkdlKwOdKMcUtov1R-k