banner83

Başkan Kılınç, Hüseyin Amca'yı sevindirdi

Köşk Belediye Başkanı Rıfat Kadri Kılınç, engelsiz yaşamın temellerini atmaya devam ediyor. ‘Engelleri kaldıralım’ projesiyle devam eden çalışma kapsamında İlçeye bağlı Çiftlik Mahallesi sakinlerinden Hüseyin Göçen’e akülü sandalye hediye edildi.

Başkan Kılınç, Hüseyin Amca'yı sevindirdi
banner94
banner26

Hüseyin Göçen’in kendi başına yaşamını sürdürmesi ve evden köy kıraathanesine, komşuya ve bakkala gidebilmesi için alınan akülü sandalye Köşk Belediye Başkanı Rıfat Kadri Kılınç tarafından teslim edildi. Rahatsız olduğu için torunu ya da diğer yakınlarının yardımı evden dışarı çıkabildiğini belirten Hüseyin Göçen, “Artık özgürce dışarı çıkabileceğim. Sağ olsunlar yakınlarım her zaman yardımcı oluyor ama insanın kimseye muhtaç olmadan yaşamını sürdürmesi kadar büyük bir mutluluk yok. Sayın Başkanımız Rıfat Kadri Kılınç’a bu sıkıntımı aktardığımda sorunumu çözeceğine söz vermişti. Allah razı olsun onun sayesinde akülü sandalyeme kavuştum” diyerek herkese teşekkür etti.

Vatandaşın mutluluğunun kendisini daha çok mutlu ettiğini belirten Köşk Belediye Başkanı Rıfat Kadri Kılınç, “Hüseyin amcamızın engelsiz bir yaşam sürdürmesi için akülü sandalyeye ihtiyacı vardı. Şükür bu ihtiyacını temin ettik. Hayat ve sağlık bize bir emanet. Hangimizin ne zaman sağlığını kaybedeceği belli değil. Bu kapsamda gerek yaşlılarımız gerekse engelli vatandaşlarımız bizim başımızın tacı. Bu gün onlar için uzatacağımız yardım elline yarın bizler de ihtiyaç duyabiliriz. Köşk Belediyesi olarak her zaman gerek yaşlılarımız gerekse engelli vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamaya devam edeceğiz” dedi.

2-011.jpg

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2014, 11:19

banner102