banner158
banner218

Başkan Atabay: Cezaevi ile ilgili net bilgim yok

Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, Didim’e yapılması planlanan cezaeviyle ilgili net bilgilere sahip olmadıklarını belirtti.

Başkan Atabay: Cezaevi ile ilgili net bilgim yok
banner216

Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay haftalık olağan basın toplantısında gazetecilerle bir araya geldi. Başkan Atabay Akbük’te bulunan 3 sosyal tesisim durumuyla ilgili değerlendirmesinde “Burada bulunan 3 sosyal tesisten sadece birinde yola terklerde sıkıntı var. Bu sıkıntının ne aşamada olduğundan bilgim yok; sorarız öğreniriz. Eğer çözülemeyecek durumda ise 2’sini ihaleye çıkarabiliriz.Denize dolguya karşı olsak ta hedefimiz Gümrük limanının olduğu yerden Tuntaş Otel’e kadar ki alanda halkın tüm sahili baştan sona yürümesi amacımız;”dedi. Deniz içine kurulan Beach Cluplarla ilgili gelen bir eleştiriyi de değerlendiren Atabay “Şu an ki Beach Clubların izinleri alınmış. Beach Cluba karşı değilim ama denize girilecek yerde de yapılmasına karşıyım. İnsanların rahatça denize gireceğiz yerde olması doğru değil; ha bu Beach clublar Manastır koyu gibi taşların ve kayalıkların olduğu yerlerde olursa ne ala; bizde katkı sunarız” dedi.

Başkan Atabay, Didim’e yapılması planlanan Ceza eviyle ilgili net bilgilere sahip olmadıklarını belirterek, “Eğer ki bu iddialara doğruysa imza kampanyası başlatıp siyasilerden de turizm kenti olan ilçemize böyle bir çalışmanın yapılmaması için görüşmelerde bulunacağız.Eğer ki bu iş ciddiye binerse siyasileri devreye sokacağız” dedi.

“MAL MÜDÜRLÜĞÜ İLE ORTAK KOMİSYON”
Mal Müdürlüğü ile ortak bir komisyon kurduklarını, bu komisyonun var olan sorunların çözümünde öncülük yapacağını kaydeden Başkan Atabay “Gelin İlçemizi beraber yönetelim dedik ve her zaman bunu söyledik. Artık siyasete bitti; şimdi iş zamanı. Bu noktada Mal Müdürlüğü ile güzel bir çalışma başlattık. Bizden 4 arkadaşımızı ortak kurulan komisyonda görevlendirdik. Bu komisyon sayesinde sorunlara çözüm bulunacak. Örnek verirsek Medusa disconun karşısında yedi emin yeri var. Burayla ilgili ilk adımı attık ve buraya işleten arkadaşa Mal müdürlüğü aracılığıyla yer verilecek. Bizde buradaki araçların kaldırılmasına yardımcı olacağız. Daha sonra buradaki yer temizlenmiş olacak; o kötü görüntü oradan kalkacak. Boş kalan yere de duruma göre park yada güzel bir otopark yapılacak. Bunlar ilçemiz için güzel çalışmalar. Yine gecekondu olan yerler için çalışma başlattık. Biz aracı olalım dedik. Hem vatandaş gece kondu’dan kurtulsun hem de sıkıntıları çözülerek vatandaş arsa sahibi olsun. Bu noktada ortak çalışmalar sürecek” dedi.

“VAKIFLARLA FİKRİMİZ AYNI”
Altınkum’da bulunan ve atıl durumdaki Vakıflar’a ait yerle ilgili de Vakıflar Genel Müdürlüğünden bir heyetin Didim’e gelip inceleme yaptığını da belirten Başkan Atabay “Kendileriyle görüştük. Buranın atıl durumda olmasının zararlarını anlattık. Buranın yeşil alan olarak kalmasını istedik. Kendileri de bizimle aynı görüşte olduğunu ve ayın 25’in de burayla ilgili davanın olduğunu söylediler ve 

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2014, 07:44