banner218

AYTO'dan Efeler Belediyesi'ne ziyaret

Aydın Ticaret Odası (AYTO) Meclis ve Yönetim Kurulu üyeleri, Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

AYTO'dan Efeler Belediyesi'ne ziyaret

Aydın Ticaret Odası (AYTO) Meclis Başkanı A. Sefa Yüksel, Meclis Başkan Yardımcıları Bülent Durak ve Fatih Namık Talay, Aydın Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Ülken, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Coşkun Cerit, Ergün Evran, Yönetim Kurulu Üyeleri M. Fatih Erkul, Sertuğ Yakan, Murat Kemal Yüce, Kanat Ay Karul, Nuri Tuncal ve Denizhan Sandıklılı’dan oluşan bir heyet Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan’ı ziyaret etti.

Aydın’ın genel ekonomik ticari hayatının görüşüldüğü ziyarette AYTO Başkanı Hakan Ülken, Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan’a hayırlı olsun temennisinde bulunarak, “Kurumlar arası iletişim noktasında seçimler öncesi ve sonrasında sürekli pozitif elektrik veren Sayın Özakcan’ı tebrik ediyorum. Kurumsal bazda üzerimize düşen bir şey olursa biz Aydın Ticaret Odası olarak her zaman hazırız. Biz Aydın Ticaret odası olarak yerel seçimlerden önce başlattığımız ‘AYTO Aydınlatıyor’ adlı projemiz ile her hafta Perşembe günleri İŞKUR, GEKA, KOSGEB, TKDK’dan gelen uzmanlarımızı üyelerimiz ile buluşturuyoruz. Destek ve hibelerden faydalanmaları için onların bilgilenmesini sağlıyoruz. Aydın’da daha çok yatırım ve istihdam amaçlıyoruz” dedi.

AYTO Başkanı Ülken, büyük yatırımcıların da bürokrasiden kaçtığını belirterek, “Bizim görev dönemimizde üç büyük yatırımcının bu sebepten kaçtı. Bizim sizinle koordineli çalışmamız şart, bundan sonra Aydın’a gelen yatırımcıyı kaçırmayalım. Bize böyle bir teklif ile gelindiğinde yatırımcıyı size getirelim birlikte istişare edelim” diye konuştu.

AYTO heyetinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan da, “Göreve geldiğimizden beri durmaksızın çalışıyoruz. İlk etap da hizmet binası problemi ile ilgili sıkıntımızı çözmeye çalıştık. Geçici süreliğine bu sıkıntımızı çözmüş bulunmaktayız. Bundan sonra Efeler ilçemiz için çalışacağız” dedi.

Seçimler nedeniyle Aydın Belediyesi’ne yapılan inşaat ruhsatlarının askıda kaldığını belirterek inşaat sektörünün sıkıntılarını dile getiren AYTO Başkanı Ülken’e Efeler Belediye Başkanı Özakcan henüz Bakanlıktan ekranlarının açılmadığını ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2014, 21:40