banner339
banner313

Aydınspor1923'e Kimse Talip Olmadı!

Aydınspor 1923’ün uzun süredir gündemini meşgul eden olağanüstü genel kurul yine gerçekleşmedi.

Aydınspor1923'e Kimse Talip Olmadı!
banner475

Yönetim ve denetim kurulu üye sayısının iki katının üstünde olması gereken 49 üye sayısı sağlanamayınca siyah beyazlılar Dernekler Kanunu’na göre mevcut yönetimle devam etmek zorunda kaldı. 
Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup ekiplerinden Aydınspor 1923’te uzun süredir başkanlık seçimi için devam eden meraklı bekleyiş sona erdi. Aydınspor 1923 Hüseyin Aksu Tesisleri’nde bir kez daha yeterli çoğunluğu sağlayamayan siyah beyazlılar mevcut yönetimle devam etmek zorunda kaldı. Efe’de ilk olağanüstü genel kurul 13 Ekim’de yapılacaktı ancak yeterli çoğunluk sağlanamadığı için 21 Ekim’e kalmıştı. Dernekler Kanunu’na göre yönetim ve denetim kurulu üye sayısının iki katının üstünde bir çoğunluk sağlanamadığı için ikinci toplantı da gerçekleştirilemedi. Toplantı şekli olağanüstü genel kurul olduğu için herşey yönetimin inisiyatifinde gerçekleşirken, mevcut yönetimin bir dahaki genel kurula kadar devam etmesinde engel olmadığı ifade edildi. Çoğunluk sağlanamayınca Mevcut Başkan Türen, önümüzdeki günlerde yeni bir kongre kararı daha alacaklarını ve güçlü bir yönetim kuracaklarının altını çizdi.

“Yeni bir ekiple devam edeceğiz"
Türen, konuşmasında; “Yeni bir ekip ve kadro kurmak şartıyla genel kurul yapacağız. Ama bunun tam tarihi belli değil. Yönetimde istediğimiz bir kadroyu kurduğumuz zaman yakın bir tarihte yeni bir ekiple devam edeceğiz. Aydınspor 1923’ü kim yükseklere kim taşıyacaksa kulüp onla devam edecektir. Bu sen ben meselesi değildir. Bu takım şehrin takımıdır. Bu toplantıda da çoğunluk sağlanamaması sorun değil. Bizim için önümüzde çok ciddi maçlarımız var bir an önce hep birlikte adapte olmamız gerekiyor” dedi.

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2016, 17:55
banner218