banner239
banner218

Aydınlı ürologlar hem paylaşıyor, hem tartışıyorlar

Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı’nın düzenlediği ‘Aydın’ın Ürologları Olgularını Tartışıyor’ toplantılarının ikincisi gerçekleştirildi.

Aydınlı ürologlar hem paylaşıyor, hem tartışıyorlar

Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı ve Üroloji Anabilim Dalı’nın birlikte düzenlediği ve yöneticiliğini Prof. Dr. Hasan Yüksel ve Prof. Dr. Haluk Erol’un yaptığı toplantıda bu ay, idrar kaçırma ve organ sarkması konuları ele alındı.

Davetli konuşmacı olarak Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı’ndan Prof. Dr. Rahmi Onur, deneyimlerini Aydın’ın ürolog ve jinekologları ile paylaştı. Toplantı öncesinde, gün boyunca ADÜ Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde konuyla ilgili çeşitli ameliyatlar yapılırken, toplantı sonrasında da tüm katılımcılar akşam yemeğinde buluşarak etkinliğin sosyal boyutunu pekiştirme fırsatı buldu.

Bir önceki ay, ‘Aydın’ın Ürologları Prostat Kanseri Olgularını Tartışıyor’ toplantısına sadece Ürolog hekimler davet edilmişken, bu ay Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanı hekimler de toplantıya iştirak etti. Her iki toplantı için de ek koltuk temin edilmesinden büyük memnuniyet duyduğunu ifade eden Üroloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Haluk Erol, “Üniversitemizin çatısı altında, meslektaşlarımız ve sanayinin desteği ile gerçekleşen bu toplantılar, gerek eğitim gerekse kurumlar arası işbirliği açısından çok değerli katkılar sağlamakta. Bunu yaşadıkça, bu dayanışmanın devamı için daha büyük bir heyecan duyuyor ve cesaret alıyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2014, 16:06
banner230