banner339
banner274

Aydınlı Üniversite Öğrencilerinden Adıyaman Göçeri Köyü İlkokulu’na Yardım

Aydın’da üniversite öğrencileri, Adıyaman’ın Kahta ilçesine bağlı Göçeri Köyü İlkokulu’na yaptıkları yardımlar ile gönüllere taht kurdu.

Aydınlı Üniversite Öğrencilerinden Adıyaman Göçeri Köyü İlkokulu’na  Yardım
banner401
banner427

Üniversite öğrencileri tarafından oluşturulan 'Köy Okullarına Destek Ekibi'nin düzenlemiş olduğu yardım kampanyasına Kahta İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İsmail Tümer, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Enver Yılanlı, Göçeri İlkokulu Müdürü Şenel Alptekin, Köy Okullarına Destek Ekibi ve öğrenciler katıldı.

Üniversite öğrencileri köy okullarında okuyan öğrencilere yardım etmek amacıyla; aile, akraba, komşu, esnaf, dernekler ve çeşitli vakıflar ile irtibata geçerek yardım malzemesi talebinde bulunarak topladıkları giyim ve kırtasiye gibi yardım malzemeleri ile köy okullarında öğrenim gören yoksul öğrencilere yardımda bulunuyor. Nakdi yardım kabul etmeyen öğrencilerimiz, farklı illerde yaşayan öğrencilere yardım ederek doğu ve batı arasında bir gönül köprüsü kurmayı hedefliyor.

Hayırlı bir işe gönül verdiklerini belirten Köy Okullarına Destek Ekibi Üyesi Sümeyye Yağmur, "Biz buraya çocuklara yardım etmek için geldik. 2014 yılından itibaren bu yardımlara devam ediyoruz. Köy Okullarına Destek Ekibi olarak farklı bölgelerde bulunan köylere yardım ediyoruz. Adıyaman'da ilk olarak Narince İlkokulu'nda bir yardımda bulunduk. Daha sonra Göçeri Köyünde bulunan öğrencilerimize de yardım etmek istedik. 300 kişilik giyim ve kırtasiye malzemesi ile bu köy okulumuza geldik. Hedefimiz sadece çocukların ihtiyaçlarını karşılamak değil, zaman zaman bölgeler arası görülen ön yargıyı da kırmak” diye konuştu.

Kahta Milli Eğitim Şube Müdürü İsmail Tümer ise, yapılan yardımlardan dolayı Adnan Menderes Üniversitesi Köy Okullarına Destek Ekibini tebrik ederek, "Aydın'dan gelen öğrenci kardeşlerimiz çok güzel bir kampanya başlatmışlar. Yoksul öğrencilere giyim ve kırtasiye gibi temel ihtiyaç olan yardımlarda bulundular. Allah kendilerinden razı olsun. Vakıflarımızın, derneklerimizin ve iş adamlarımızın köylerimizde okuyan yoksul öğrencilerimize yardım etmelerini umut ediyoruz. Yapılan bu yardımların hayırsever vatandaşlarımıza örnek olmasını temenni ediyorum" diye konuştu.

Program, ekip üyelerinin öğrencilerle sohbet etmesinin ardından giyim ve kırtasiye malzemelerinin dağıtılmasıyla sona erdi.

 

Aydınpost ANDROID'de TIKLA İNDİR!   Aydınpost APPSTORE'da TIKLA

20170126aw967190_02.jpg20170126aw967190_01.jpg20170126aw967190_03.jpg

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2017, 15:44
banner218